Rada nad zlato

| Editoriál | 27. 2. 2017

Bývalá šéfredaktorka Lusi mi dala svojho času niekoľko rád do práce/života. Nemaj očakávania! Takto znela jedna z nich. A nech sa to vtedy zdalo akokoľvek pritiahnuté za vlasy, dnes sa ukazuje, že to bola rada nad zlato. A nielen dnes.

Nesplnené očakávania prinášajú sklamania. A preto je lepšie nečakať nič. Pozor, nemýľte si to s negatívnym zmýšľaním. Len sa nechajte milo prekvapiť. Ja som sa nechala pri rozhovore s Nikolou Nedviďovou. Mladá Košičanka vyhrala letenky na Filipíny a s priateľom tam strávili tri týždne. A keďže sa o tom chceli s niekým podeliť, ozvali sa Zajtrajším novinám. Reku dobre, stretneme sa a možno napíšeme krátky článok o ich výlete. No v tom prišlo milé prekvapenie. Nikola sa rozrozprávala o čokoládových kopcoch, lanovkovej dráhe ponad more a pláž, chutných ananásoch, grilovaných rybách a o útlych, chudobných, no veľmi milých Filipíncoch. Opisovala mi šnorchlovanie s 12 metrov dlhými žralokmi (to naozaj!), cestovanie v preplnenom autobuse, na tricykli, štátnou leteckou linkou aj sanitkou. Reč prišla aj na očkovania a nástrahy v znečistenej zemi, no aj na najkrajší a najzelenejší ostrov sveta. Toľko krásnych a zaujímavých informácií, až sa jedna strana málila. Tak sme im venovali dve a zmenili tému čísla. Veď bola by škoda, aby ste sa nedozvedeli, že Filipíny sú lacnou krajinou a naobedujete sa v nej za jedno euro. A že tam môžete letieť z Košíc len s jedným prestupom. A práve teraz, keď je hlavná sezóna a malý výskyt tajfúnov.

Stalo sa asi prvýkrát, že sme na poslednú chvíľu menili tému čísla. Lebo sme nemali očakávania a nechali sa prekvapiť rozprávaním mladej cestovateľky. A čo sa stalo s pôvodnou témou? Nájdete ju v ďalšom vydaní Zajtrajších novín.

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rada nad zlato

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems