ElevenHill: „Hudba je pre nás útek z reálneho života.“

| Pozvánky | 13. 2. 2017

Slovenský Liverpool opäť raz nesklamal a svetu dal kapelu ElevenHill. Jej debutový singel The Room Of Ghosts hrali rádiá v Čechách, Francúzsku, UK, Kanade, USA a na Slovensku. Skupina aktuálne nahráva prvý album a koncertuje. V Košiciach vystúpi 17. februára.

Formáciu tvorí kvarteto hudobníkov Radoslav Hanzel (bicie), Branislav Goga (bassa), Martin Dancák (gitara a text) a Marián „Fero“ Ferenc (spev). Na koncertoch ich dopĺňajú Júlia Smolková a Diana „Dida“ Dunčková (vokály), Peter Kočiš (klavír) a Branislav Jedinák (ústna harmonika). Skupinu založili priatelia z detstva. V minulosti spolu hrávali veľmi intenzívne, ale v polovici 90. rokov sa ich cesty rozišli. Na jeseň roku 2014 si však povedali, že to opäť spolu skúsia a vznikla ElevenHill. Na otázku, prečo obnovili pôvodnú hudobnú zostavu, do ktorej pribudol iba spevák Marián Ferenc, odpovedali: „Počas septembrových večerov sme sa nudili. Začali sme sa stretávať a spolu džemovať. Ide o psychohygienu, pretože každý z nás je zamestnaný, hudba je pre nás relax a určitým spôsobom aj útek z reálneho života.“ Názov kapely nie je náhodný. Hudobníci vyrastali spolu v Prešove na jednej ulici Na Rúrkach a zároveň na kopci, kde sa otáča autobus číslo 11.

Tvorba
Členovia ElevenHill sa neradi škatuľkujú do nejakého hudobného smeru. Vychádzajú však zo žánrov, ktoré majú radi, prevažne z rock and rollu, bluesu alebo country. Texty v anglickom jazyku si vytvárajú sami. Tvrdia, že angličtina doslova sadne k ich druhu hudby. Obsah skladieb je pre nich veľmi dôležitý. Zdrojom inšpirácie je sám život. Pri hlbšom započúvaní zistíte, že piesne sú úprimné a prežité. Ide až o akýsi druh spovede.
Prvými štúdiovými nahrávkami kapely sú The Room Of Ghosts a Sad Lovers Dreams. Singel Room Of Ghosts sa dostal medzi päticu nominovaných v kategórii Objav roka prestížnej ankety Radio Head Awards 2015. Nahrávku si mohli vypočuť i zahraniční fanúšikovia. Dostala sa do rádií v Čechách, Francúzsku, UK ale i v Kanade a USA. Na nemeckej hudobnej stanici Deluxe TV sa v súčasnosti vysiela medzi svetovými hudobnými esami. Ďalšou, nie menej významnou skladbou s podobným nádychom prvotiny, je Ride your Wawe. Videoklip k nej sa odohráva na pobreží Atlantického oceánu na Kanárskych ostrovoch. Inšpirovaný je Michalom Chovanom a zachytáva autentické zábery zo života surferov. Kapela momentálne pracuje na debutovom albume a vydať by ho chcela po Veľkej noci 2017.

Pozvánka na košický koncert
„Chceli by sme pozvať všetkých, ktorí majú radi dobrú hudbu. My sa neskutočne tešíme, pretože to bude naše prvé samostatné vystúpenie v Košiciach!“ odkazujú členovia ElevenHill. Koncert sa uskutoční 17. februára v Kasárňach/Kulturparku o 19:30. Cena lístka je v predpredaji 5 € a na mieste 7 €.

Martina Hadbavníková
Foto: Vlastimil Slávik


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: ElevenHill: „Hudba je pre nás útek z reálneho života.“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems