Deti na planéte Tanec

| K13 a VÝMENNÍKY | 27. 2. 2017

Výmenník Važecká na Sídlisku Nad jazerom pripomína svojím vzhľadom dielo z vesmíru, akési UFO. Je pravda, že občas sa tam cítite ako v inom svete. Od marca to bude platiť dvojnásobne. Do komunitného programu pribudne nová kreatívna aktivita vo forme tanečno-pohybového laboratória s názvom planéta Tanec.

Pohybová dielňa s kreatívnym výchovným prístupom k pohybu a tanečnej tvorbe – aj takto by sme mohli charakterizovať workshop určený pre deti vo veku od 6 do 9 rokov. Jeho cieľom je rozvíjať ich fantáziu, komunikáciu v skupine, pohybovú jedinečnosť, pamäť a koordináciu. Taktiež podporí detské sebavyjadrenie a tvorivosť, zvýši citlivosť voči iným a naučí vzájomnej tolerancii. Cieľom je poriadne sa zabaviť a zažiť radosť z pohybu a tanca.

Na planéte Tanec deti viac objavujú, než sa učia predpísané tanečné formy. Foto: ilustračné, Michaela Sabolová

Na planéte Tanec deti viac objavujú, než sa učia predpísané tanečné formy. Foto: ilustračné, Michaela Sabolová

Menej sa učiť, viac objavovať
„Základom planéty Tanca budú pohybové cvičenia a hry zamerané na prirodzený prejav, rozvoj predstavivosti, vnímanie vlastného tela a sveta okolo nás,“ prezrádza tanečníčka a lektorka Michaela Sabolová z občianskeho združenia PST – Priestor Súčasného Tanca. Tento workshop sa odlišuje od klasických tanečných kurzov tým, že deti sa v ňom budú menej učiť a viac objavovať predpísané formy tanca. Taktiež budú experimentovať so živými hudobnými nástrojmi, zvukmi a rytmom.

Vo Výmenníku Važecká sa 15., 22. a 29. marca od 17:00 do 18:00 uskutočnia tri bezplatné hodiny, na ktorých si dievčatá a chlapci môžu vyskúšať a precítiť radosť z pohybu. Ak sa im laboratórium zapáči, v rozvíjaní svojho tanečného prejavu môžu pokračovať na pravidelných hodinách. Tie sú od apríla naplánované na každú druhú stredu. Pre viac informácií kontaktujte lektorku Michaelu Sabolovú mejlom pst.kosice@gmail.com, na Facebooku (Priestor Súčasného Tanca, Košice) alebo príďte so svojimi drobcami priamo na hodiny do Výmenníka Važecká.

Renáta Zolnaiová


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti na planéte Tanec

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems