Billy Barman a Katarzia na Veľkom Čínskom Tour(e)

| Pozvánky | 27. 2. 2017

Speváčku Katarziu a skupinu Billy Barman spojí česko-slovenské turné s originálnym názvom Veľký Čínsky Tour. V rámci neho zavítajú do 12 miest. Spoločný koncert v Košiciach odohrajú 10. marca.

V minulosti sa Billy Barman spojili s kapelou Puding Pani Elvisovej na Ľudovít Tour, kde propagovali súčasný pop v slovenčine. Teraz sa rozhodli pre Katarziu. „V jeseni vydala fantastický album, navyše je to veľmi vtipná a charizmatická osoba. Máme pocit, že spojiť sily s ňou dáva perfektný zmysel, keďže jej a naši fanúšikovia sa prekrývajú iba čiastočne. Hráme trochu odlišnú hudbu, ale spolu to môže krásne fungovať,“ vysvetľuje spevák skupiny Juraj Podmanický a dodáva: „Katka je náš špeciálny hosť a my sme špeciálny hosť Katarzie. Veľmi sa tešíme na spoločné koncerty.“ Na nich budú dávať dôraz na nové skladby, ale nebudú chýbať ani staršie „odrhovačky“. Priaznivcov čaká skvelý zvuk a vizuál, pretože hudobníci prinesú so sebou aj obrovský aparát a svetlá.

Billy Barman. Foto: Lousy Auber

Billy Barman. Foto: Lousy Auber

Motívy nočných klubov i lazov
Billy Barman vydali svoj tretí album Dýchajúce obrazy v novembri 2016. Na ňom prezentovali viaceré hudobné smery, experimentovali s aranžmánmi, dychovými nástrojmi či postavili celú skladbu len na vokáloch. „Slovné spojenie Dýchajúce obrazy sme našli v texte staršej piesne Mladým chýba vojna. Zapáčilo sa nám, mali sme pocit, že vyjadruje atmosféru celého albumu,“ vysvetľuje spevák. Titulnou piesňou a zároveň i témou, ktorá sa nesie celou nahrávkou, je Sloboda. Tento song aj celý album Dýchajúce obrazy sú nominované na singel a album roka v slovenskej hudobnej ankete popularity Radio_Head Awards.
Billy Barman hrá indie-rock s prvkami elektroniky i tradičného umenia. Je to kapela dvoch frontmanov s dvojakým prístupom k hudbe a textom. Preto sa v ich skladbách prelínajú motívy nočných klubov aj kopaníc a lazov. V súčasnosti patria spolu s Katarziou medzi najobľúbenejších slovenských hudobných interpretov mimo stredného prúdu. Ich nové albumy sú právom zaradené medzi to najlepšie z domácej scény.
Spoločný koncert v rámci Veľký Čínsky Tour odohrajú v Kasárňach/Kulturparku 10. marca o 19:30. Vstupenky nájdete v sieti predpredaj.sk.

Katarzia. Foto: Matúš Bence

Katarzia. Foto: Matúš Bence

Folk-rapová pesničkárka Katarzia, vlastným menom Katarína Kubošiová, debutovala na slovenskej hudobnej scéne v roku 2013 albumom Generácia Y ako búrka. Na koncertoch spievala sama a pritom hrala na gitaru. Do povedomia sa dostala aj svojským coverom songu Záchranár od českej hudobnej ikony Davida Kollera. Svoj druhý album Agnostika vydala v septembri minulého roka. Na ňom sa predstavila už aj s kapelou. Pre nový slovenský film Piata loď zložila pieseň Kde sa slzy berú.

Eva Barnišinová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Billy Barman a Katarzia na Veľkom Čínskom Tour(e)

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems