A bude sa volať…

| Pozvánky | 13. 2. 2017

Stačí jeden „večer pravdy“ a rodinné i priateľské vzťahy sa môžu navždy zmeniť. Úspešná svetová komédia Meno je dôkazom toho, že niekedy ani po dvadsiatich rokoch nevieme o svojich najbližších to najdôležitejšie.

Doteraz ju hrali v šestnástich krajinách. V tomto roku sa príbeh o výbere mena a odhaľovaní tajomstiev prvýkrát predstaví aj v Košiciach. Zárukou kvality a záchvatov smiechu je skvelé herecké obsadenie. Vladimír Hajdu hrá intelektuála Pierra Garauda a po jeho boku stojí Zuzana Mauréry ako domáca pani Elisabeth. Štyridsiatnika Vincenta a budúceho otca stvárňuje Kamil Mikulčík. Jeho sympatickou polovičkou Annou je Lucia Hurajová. A do hry sa zapletie aj rodinný priateľ Claude v podaní Richarda Stankeho. Všetci sa stretnú na rodinnej návšteve u Garaudovcov. Na nej Elisabethin brat Vincent prezradí, aké meno chce dať svojmu prvorodenému synovi. Tým sa začne typická konverzačná komédia. Príjemný večer sa skončí úplným fiaskom, keďže zrazu si všetci spomenú na vzájomné krivdy.

Hra sa po svojom prvom uvedení v Paríži (2010) stala komédiou roka. Na jej motív vznikol v roku 2012 vo Francúzsku celovečerný film. Inscenáciu Meno uvedie Štúdio L+S 1. marca o 19:00 v Historickej radnici. Lístky v predpredaji (cez sieť Ticketportal) stoja 15 eur.

Eva Barnišinová
Foto: Ctibor Bachratý


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: A bude sa volať…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems