Knižnica pre mládež mesta Košice

| Program | 30. 1. 2017

Program od 30. januára 2017 do 13. februára 2017

Do 17. februára
Čapkovci a Slovensko
Putovná výstava.
Miesto: Kukučínova 2, LitPark

Program od 19. decembra 2016 do 23. januára 2017

Do 17. februára
Čapkovci a Slovensko
Putovná výstava.
Miesto: Kukučínova 2, LitPark

Od 23. decembra do 5. januára
Prázdninové aktivity
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Nám. Jána Mathého 1, OD Mier, Boženy Němcovej 27, OC Merkur, Nezábudka, Poľovnícka 8, Humenská 9

9. januára
Kvetinkové divadlo
Výstava prác (kníh) študentov Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach a výtvarníčky a pedagogičky Zdenky Blońskej. Potrvá do 31. januára.
Miesto: Kukučínova 2, LitPark

Program od 21. novembra do 5. decembra 2016 sasek

Do 4. decembra, v rámci otváracích hodín
Svet podľa Miroslava Šaška
Výstava.
Miesto: Kukučínova 2

22. novembra o 11:00 a 18:00
Literárna vlna: Petr Maděra & Alžbeta Trojanová – Filtrační papíry
Literatúra, koncert.
Miesto: Kukučínova 2

23. novembra o 11:00 a 18:00
Literárna vlna: Michal Tallo & Mária Ferenčuhová
Literatúra.
Miesto: Kukučínova 2

24. a 25. novembra
Motivačné aktivity s detským čitateľom
Dvojdňový odborný medzinárodný seminár pre knihovníkov a pedagógov.

Program od 7. novembra do 21. novembra 2016

14. novembra o 10:00
Vznik a vývoj hudby s muzikantom Jankom Hrubovčákom
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

15. novembra o 17:00
Nám sa ešte nechce spať… s pánom Guľočkom sa chceme hrať
Večerníčkove čítanie.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Program od 24. októbra do 7. novembra 2016

Do 24. októbra
Václav Havel: Politika a svedomie
Výstava.
Miesto: Kukučínova 2, Litpark

26. októbra o 8:30
LiStOVaNie
Divadelné predstavenie s knihou Manolito Brejloun.
Miesto: Litpark, Kukučinova 2

28. októbra
Halloweensky karneval
O 10:00 Ako hral bača medveďovi na fujare, o 16:30 Strašne strašidelní bubáci (divadielko), o 17:00 Ujo Ľubo, o 18:00 Lampiónový sprievod.
Miesto: Litpark, Kukučínova 2
Vstup: 1,50 €

Od 28. do 31. októbra
Jesenné prázdniny
Ako šuští jeseň, čítanie strašidelných príbehov, tvorivé dielne, výroba masiek, mimoškolské pobočky knižnice v čase ich otváracích hodín.

Program od 10. októbra do 24. októbra 2016

10. októbra
Václav Havel: Politika a svedomie
Výstava potrvá do 24. októbra.
Miesto: Kukučínová 2, Litpark

21. októbra, 8:00 – 15:00
Festival Číta celá rodina: Škola, ktorá číta
Netradičné čítania na vybraných košických základných školách.

21. októbra o 18:00
Festival Číta celá rodina: Literárny večer s hosťami
Miesto: Kukučínová 2, Litpark

22. októbra, 10:00 – 17:00
Festival číta celá rodina
Celodenný program pre rodiny s deťmi.
Miesto: areál Kasární/Kulturparku, Litpark

Program od 26. septembra do 10. októbra 2016

Do 7. októbra
Európske rozprávky
Výstava.
Miesto: Litpark, Kukučínova 2

Program od 12. septembra do 26. septembra 2016

Do 7. októbra
Európske rozprávky
Výstava.
Miesto: Litpark, Kukučínova 2

Program od 29. augusta do 12. septembra 2016

Do 31. augusta
Zlatá stuha 2015
Výstava. Prestížna cena je udeľovaná tvorcom najlepších detských kníh v českom jazyku vydaných v posledných piatich rokoch.
Miesto: Litpark, Kukučínova 2

7. septembra
Európske rozprávky
Výstava. Potrvá do 7. októbra.
Miesto: Litpark, Kukučínova 2

Program od 25. júla do 29. augusta 2016

Od pondelka do piatka
Rozprávkové leto s knižkou
Tvorivé čítanie, tvorivé dielne a spoločenské hry, divadielko v podaní Viki a Erika. Predstavenia a časy budú zverejnené na www.kosicekmk.sk.

Do 3. augusta
Mesiac autorského čítania
Tohtoročnými hosťami sú autori zo Španielska, predovšetkým predstavitelia baskickej a katalánskej literatúry. Sprievodným podujatím je výstava Literáti z naší čtvrti a výstava Miguel EN Cervantes. El Retablo de las Maravillas pripravená k 400. výročiu úmrtia Miguela de Cervantesa. Viac na www.autorskecteni.cz/2016/cz/program.

Program od 27. júna do 25. júla 2016

Od pondelka do piatka
Rozprávkové leto s knižkou
Tvorivé čítanie, tvorivé dielne a spoločenské hry, divadielko v podaní Viki a Erika. Predstavenia a časy budú zverejnené na www.kosicekmk.sk.

Od 4. júla do 3. augusta
Mesiac autorského čítania
Tohtoročnými hosťami budú autori zo Španielska, predovšetkým predstavitelia baskickej a katalánskej literatúry. Sprievodným podujatím je výstava Literáti z naší čtvrti a výstava Miguel EN Cervantes. El Retablo de las Maravillas pripravená k 400. výročiu úmrtia Miguela de Cervantesa. Viac na www.autorskecteni.cz/2016/cz/program.

Program od 13. júna do 27. júna 2016

21. júna o 10:00
Hurá na prázdniny
Miesto: ZŠ Ľ. Fullu, Mauerova 21

23. júna o 17:00
Večerníčkové čítanie
Neplechy školníčky Agneše.
Miesto: pobočka v CZŠ Bernolákova 18

Program od 30. mája do 13. júna 2016

Od 30. mája do 5. júna
Celé Slovensko číta deťom
Netradičné čítania v rámci celoslovenského projektu.
Miesto: pobočky knižnice

2. júna, 9:00 – 15:00
Čítajme si
Šesť hodinový čitateľský maratón s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí.
Miesto: pobočky knižnice

Program od 16. mája do 30. mája 2016

16. mája o 14:00
Budúcnosť už prišla… v Dánsku
Beseda s Tiborom Hujdičom.
Miesto: Kukučínová 2

21. mája, 17:00 – 22:00
Noc múzeí a galérií
Prehliadka Múzea detskej knihy, kniho-olympiáda, burza športovej literatúry, tvorivé dielne.
Miesto: Kukučínová 2

23. mája o 10:00
Netradičné hudobné nástroje s Jankom Hrubovčákom
Miesto: Humenská 9

24. mája o 9:00
Hudobná rozprávka s Jankom Hrubovčákom
Miesto: ZŠ sv. košických mučeníkov, Čordákova 50

25. mája o 9:00
Netradičné hudobné nástroje s Jankom Hrubovčákom
Miesto: ZŠ Ľudovíta Fullu, Mauerova 21

Program od 2. mája do 16. mája 2016

3. mája o 10:00
Rozprávky o strašidielkach z Urbanovej veže
Miesto: pobočka na Námestí Jána Mathého 1, OD Mier

4. mája o 10:00
Rozprávkové zobúdzanie fontány
Súťažno-zábavné podujatie v spolupráci s materskými a základnými školami, Americká trieda, sídlisko Ťahanovce.

4. mája o 17:00
Krst u košického vodníka
Večerníčkové čítanie o starej vŕbe pri rieke Hornád, o vodnom princovi a o tom, že čítanie nie je nuda.
Miesto: pobočka na Námestí Jána Mathého 1, OD Mier

5. mája o 10:00
Literárne Košice Jána Štiavnického
Vyhodnotenie literárnej súťaže.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

5. mája, 17:00 – 20:00
Strážcovia talizmanu košických Vraňárov
Sever s Juhom a ich potulky za košickým talizmanom.

6. mája o 9:30 hod
Stredoveké Košice
Potulky šiestakov po historickom centre mesta spojené so súťažnými úlohami, podujatie pri príležitosti osláv Dňa mesta Košice.

10. mája o 9:00 a 10:00
Môj komixový hrdina
Peter Karpinský a komix.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

10. mája o 12:45
Môj komixový hrdina
Peter Karpinský a komix.
Miesto: pobočka v ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova 21

Program od 4. apríla do 18. apríla 2016

7. apríla o 10:00
Finále súťaže o titul Kráľa detských čitateľov
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 21. marca do 4. apríla 2016

Do 23. marca
16. ročník festivalu Jeden svet
Premietania vybraných filmov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Do 1. apríla
Literárne Košice Jána Štiavnického
Súťaž pre mladých začínajúcich autorov. Zapojiť sa môžu žiaci 5. – 9. ročníka základných škôl a 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií. Práce posielajte do 1. apríla na sutazekniznica@gmail.com. Viac sa dozviete na www.k.kosicekmk.sk.

24. marca a 29. marca, 9:00 – 16:00
Veľkonočné prázdniny
Veselá Veľká Noc v Litparku, veľkonočné tvorivé dielne pre prázdninujúce deti.
Miesto: Kukučínova 2

24. marca a 29. marca, 9:00 – 16:00
Veľkonočné prázdniny
Čo si veľkonočné kuriatka potajomky čítajú, príbehy, tvorivé dielne.
Miesto: pobočka Humenská 9

24. marca a 29. marca, 9:00 – 16:00
Veľkonočné prázdniny
Veľkonočné dobrodružstvo, hľadanie pokladu, hlasné čítanie, práca s textom, výroba veľkonočných zajačikov, vajíčok, kuriatok.
Miesto: pobočka Poľovnícka 8

24. marca a 29. marca, 9:00 – 16:00
Veľkonočné prázdniny
Budeme mať kuriatko! Veľkonočná papierová šou.
Miesto: pobočka Nám. J. Mathého 1, OD Mier

24. marca a 29. marca, 9:00 – 16:00
Veľkonočné prázdniny
Ako Zajko šibal… Zvyky a tradície Veľkonočných sviatkov.
Miesto: pobočka Boženy Němcovej 27, OC Merkur

21. marca o 8:15
Poďme spolu do rozprávky na Slncovom koni
Podujatie v rámci Marca – mesiaca knihy.
Miesto: pobočka Humenská 9

21. marca o 9:00 a 10:00
Autorská rozprávka
Miesto: pobočka ZŠ Janigova 2

21. marca o 14:00
Hádali sa rozprávky
Podujatie v rámci Marca – mesiaca knihy.
Miesto: pobočka ZŠ Jozefa Urbana, Jenisejská 22

22. marca o 10:00
Pavel Emanuel a Adelka Otolienka
Obrazy zo života P. Dobšinského. Podujatie v rámci Marca – mesiaca knihy.
Miesto: pobočka ZŠ Mateja Lechkého, Jána Pavla II. 1

22. marca o 10:00
Ľudová rozprávka
Miesto: pobočka ZŠ sv. Košických mučeníkov, Čordákova 50

23. marca o 10:00
Neposlušné písmenká
Miesto: ZŠ Janigova 2

23. marca o 10:00
Princ, ktorý odklial slovenské ľudové rozprávky
P. Dobšinský a život rozprávkam. Podujatie v rámci Marca – mesiaca knihy.
Miesto: pobočka ZŠ Mateja Lechkého, Jána Pavla II. 1

30. marca o 10:00
Andersenove rozprávky
Podujatie v rámci Marca – mesiaca knihy.
Miesto: pobočka ZŠ Belehradská 21

Program od 7. marca do 21. marca 2016

Marec mesiac knihy
Podujatia v pobočkách knižnice.
Desiatky podujatí nájdete na www.k.kosicekmk.sk.

7. marca o 8:30
Belások víta malých čitateľov
Slávnostný zápis prvákov.
Miesto: Námestie J. Mathého 1, OD Mier

11. marca o 9:00
Dlhonosánik víta malých čitateľov
Slávnostný zápis prvákov.
Miesto: Námestie J. Mathého 1, OD Mier

14. marca o 8:00
J. Hrubovčák, hudobné nástroje
Miesto: ZŠ Janigova 2

14. marca o 10:00
O žabke, hudobná rozprávka s Jánom Hrubovčákom
Miesto: Humenská 9

15. marca o 9:00
Hudobné dopoludnie v knižnici s Jánom Hrubovčákom
Miesto: Humenská 9

15. marca o 10:30
J. Hrubovčák, rozprávka o princeznej žabke
Miesto: ZŠ sv. Košických mučeníkov

16. marca, 10:00 – 18:00
Kde zlé sa s dobrým stretá
Deň ľudovej rozprávky na ľudovú nôtu, rozprávky, maľovanky, ľudové figúrky a to všetko pri ľudových pesničkách.
Miesto: Námestie J. Mathého 1, OD Mier

16. marca o 10:00
J. Hrubovčák: Rozprávka o princezne Žabke
Miesto: ZŠ Bernolákova 18

16. marca o 17:00
Rozpoviem ti rozprávočku
Večerníčkové čítanie pre deti a rodičov ku Dňu ľudovej rozprávky.
Miesto: ZŠ Jozefa Urbana, Jenisejská 22

17. marca o 16:00
Ako šla rozprávka na vandrovku
Večerníčkové čítanie pre deti a rodičov ku Dňu ľudovej rozprávky.
Miesto: ZŠ Belehradská 21

18. marca o 8:00 a 10:00
Zápis prvákov
Miesto: ZŠ Belehradská

18. marca o 10:50
Prváci v knižnici
Slávnostný zápis prvákov.
Miesto: ZŠ Postupimská 37

21. marca o 9:00 a 10:00
Autorská rozprávka
Miesto: ZŠ Janigova 2

Do 11. marca
Medzinárodná detská výtvarná výstava Lidice
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Do 23. marca
16. ročník festivalu Jeden svet
Premietania vybraných filmov
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

9. marca o 14:00
Malá bosorka býva v klavíri v LitParku
Beseda so spisovateľkou a vydavateľkou Petrou Nagyovou Džerengovou a ilustrátorkou Noémi Ráczovou.

10. marca o 10:00
2. kolo voľby Kráľa detských čitateľov
Miesto: Humenská 9

16. marca, 8:00 – 11:00
Týždeň mozgu
Prednášky pre stredoškolákov.
Miesto: LitPark, Kukučínová 2, Košice

16. marca o 14:00
Rozpoviem ti rozprávočku
Rozprávkové odpoludnie pre deti zo psychosociálneho centra venované P. Dobšinskému pri príležitosti jeho narodenia.
Miesto: LitPark, Kukučínová 2, Košice

Program od 22. februára do 7. marca 2016

Od 1. marca do 6. marca
Týždeň slovenských knižníc
Miesto: pobočky knižnice, základné školy v Košiciach

1. marca o 10:00
M. Hlušíková – autorská beseda
Miesto: ZŠ Belehradská

1. marca o 11:30
M. Hlušíková – autorská beseda
Miesto: ZŠ Postupimská

1. marca o 14:00 – 16:00
Veselé záložky
Tvorivá dielňa pre všetkých milovníkov kníh.
Miesto: ZŠ Družicová

2. marca o 8:30
D. Ferková – autorská beseda
Miesto: Humenská 9

2. marca o 10:00
D. Ferková – autorská beseda
Miesto: LitPark, Kukučínová 2, Košice

2. marca o 11:30
D. Ferková – autorská beseda
Miesto: ZŠ Krosnianska

3. marca o 8:30
M. E. Hajduková – autorská beseda
Miesto: Humenská 9

3. marca o 10:00
M. E. Hajduková – autorská beseda
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

3. marca o 11:30
M. E. Hajduková – autorská beseda
Miesto: ZŠ Krosnianska 4

10. marca o 10:00
2. kolo voľby Kráľa detských čitateľov
Miesto: Humenská 9

Do 11. marca
Medzinárodná detská výtvarná výstava Lidice
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Do 23. marca
16. ročník festivalu Jeden svet
Premietania vybraných filmov
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Program od 8. februára do 22. februára 2016

Od 8. do 12. februára
I. kolo voľby Kráľa detských čitateľov
Miesto: všetky pobočky knižnice

Od 12. februára do 11. marca
Medzinárodná detská výtvarná výstava Lidice
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Od 15. do 19. februára
Jarné aktivity s knižnicou
Mimoškolské pobočky knižnice.

Program od 25. januára do 8. februára 2016

5. februára o 18:00 hod.
Veľký filmový maratón vybraných snímkov 16. ročníka festivalu Jeden svet
Premietať sa bude 11 filmov. Presné tituly, poradie a čas premietania bude zverejnený na webovej stránke knižnice.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2
Vstup: 0,50 €, pre čitateľov na platný členský preukaz

Program od 14. decembra do 31. januára 2015

Od 23. decembra do 7. januára
Zimné prázdniny
Program v mimoškolských pobočkách knižnice.

Vianočný stromček plný rozprávkových kníh
Tvorivé dielne, čítanie a počúvanie vianočných rozprávok.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Ako obliecť snehuliaka
Prázdninové tvorivé dielne.
Miesto: Humenská 9

Príďte a dozviete sa, čo šepkajú chladné rána spiacim vtákom na fontánach
Zábavné stretnutie s príbehmi a hrami nielen o zime.
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur

Pozrite sa, deti, malá vločka letí
Čítame a kreslíme o zime.
Miesto: Námestie Jána Mathého 1, OD Mier

Vianočné mystérium
Hlasné čítanie vianočných príbehov, tvorivé dielne – výroba ozdôb, zimných dekorácií a dotváranie vysnívaného zimného mestečka snov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

14. decembra o 8:00, 9:00 a 11:00
Snehuliacke ostrovy
Tvorba J. Uličianského.
Miesto: ZŠ Belehradská

14. decembra o 9:00
Ako sa kedysi oslavovali Vianoce
Miesto: ZŠ Bukovecká

14. decembra o 9:00
Predvianočná tvorivá dielňa
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

14. decembra o 10:00
Ako vzniká kniha, aj tá vianočná?
Miesto: ZŠ Bruselská

14. decembra o 10:00
Ako sa vianočka dala poistiť proti pripáleniu?
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

14. decembra o 12:15
Po zime prichádza jar
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

14. decembra o 14:00
Od Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc
Mikulášske podujatie.
Miesto: ZŠ Užhorodská

15. decembra o 8:00
Otrok, alebo pán
Miesto: ZŠ Belehradská

15. decembra o 8:00
Vianoce u nás a vo svete
Miesto: ZŠ Starozagorská

15. decembra o 9:00
Ľ. Štúr ako ho nepoznáme
Miesto: ZŠ Krosnianska 2

15. decembra o 9:00
Nezblázni sa mamička
O knihách G. Futovej.
Miesto: CZŠ Bernolákova

15. decembra o 10:00
Vianočné zvyky a koledy
Miesto: CZŠ sv. košických mučeníkov, Čordákova

15. decembra o 10:00
Ako vzniká kniha, aj tá vianočná?
Miesto: ZŠ Bruselská

15. decembra o 10:00
Ľ. Štúr ako ho nepoznáme
Miesto: ZŠ Krosnianska 2

15. decembra o 10:00
Nezblázni sa mamička
Miesto: CZŠ Bernolákova

15. decembra o 11:50
Vianoce u nás a vo svete
Miesto: ZŠ Starozagorská

15. decembra o 12:00
Nezblázni sa mamička
Miesto: CZŠ Bernolákova

16. decembra o 9:30
Mikulášske rozprávky
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

16. decembra o 10:00
Vianočné prekvapenie
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

16. decembra o 10:00
Vianočné zvyky a tradície, básničky a koledy
Miesto: ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova ul.

16. decembra o 10:00
Od Lucie do Vianoc
Miesto: ZŠ Krosnianska 2

16. decembra o 11:00
Otrok, alebo pán
Miesto: ZŠ Belehradská

16. decembra o 13:30
Vianočné rozprávky
Čítame si a rozprávame sa o Vianociach.
Miesto: ZŠ Bruselská

16. decembra o 14:00
Vianočný Snehuliak
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

16. decembra o 16:00
Adventný čas tiká, svetielko v ňom bliká
Večerná vianočná besiedka.
Miesto: Humenská 9

17. decembra o 14:00
Andrea Gregušová
Autorská beseda.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

17. decembra o 14:00
Vianočný pinpongový turnaj s DOMKO
Miesto: ZŠ Belehradská

18. decembra o 8:00
Vianoce u nás a vo svete
Miesto: ZŠ Starozagorská

18. decembra o 8:30
Andrea Gregušová
Miesto: ZŠ Jána Pavla II., Lechkého ul.

18. decembra o 10:00
Andrea Gregušová
Miesto: Základná Škola s Materskou Školou Sv. Marka Križina, Košice – Krásna

18. decembra o 10:00
Čarovné Vianoce
Miesto: ZŠ Belehradská

18. decembra o 10:00
Ako sa vianočka dala poistiť proti pripáleniu?
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

18. decembra o 11:00
Od Lucie do Vianoc
Miesto: ZŠ Krosnianska 2

18. decembra o 11:30
Andrea Gregušová
Miesto: ZŠ Jozefa Urbana, Jenisejská ul.

18. decembra o 14:00
Andrea Gregušová
Miesto: Humenská 9

18. decembra o 13:00
Vianočné rozprávky
Miesto: ZŠ Bruselská

Od 17. do 19. decembra, 9:00 – 18:00
Továreň na Vianoce
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Štvrtok, 17. decembra

Od 9:00 do 11:00
Prezentácia bulletinu Vianočná knižka sa otvára

Od 11:00 do 12:00
Vianočné pozdravy a vinše z LitParku
Výroba pozdravov s použitím pop-up technológie.

Od 13:00 do 14:30
Vysnívajme si vianočné mestečko
Stavba z krabíc a kartónov.

Od 14:30 do 15:30
Beseda so spisovateľkou Andreou Gregušovou

Od 15:30 do 16:00
Autogramiáda Andrey Gregušovej

Od 16:00 do 18:00
Vianočné koledy a tvorivé dielne

Piatok, 18. decembra

Od 9:00 do 11:00
Zážitkové čítanie vianočných rozprávok pre najmenších

Od 11:00 do 12:00
Vianočné pozdravy a vinše z LitParku

Od 13:00 do 14:00
Hlasné čítanie z odporúčanej literatúry pre deti

Od 14:00 do 15:00
História Vianoc a vianočné zvyky vo svete
Prezentácia.

Od 15:00 do 18:00
Vysnívajme si vianočné mestečko

Sobota, 19. decembra

Od 9:00 do 11:00
Zážitkové čítanie vianočných príbehov

Od 11:00 do 12:00
Prezentácia bulletinu Vianočná knižka sa otvára
Výstava kníh.

Od 13:00 do 14:00
Vianočné pozdravy a vinše z LitParku

Od 14:00 do 15:00
Stromček sa nám ligoce
Koledy, tvorivé dielne – výroba vianočných ozdôb.

Od 15:00 do 16:00
Čítajme si pri kozube
Najkrajšie vianočné rozprávky.

Od 16:00 do 18:00
Vysnívajme si vianočné mestečko

Program od 30. novembra do 14. decembra 2015

30. novembra o 8:30
Toňa Revajová
Autorská beseda.
Miesto: ZŠ Janigova

30. novembra o 9:00
Ján Hrubovčák
Hudobno-zábavné podujatie.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

30. novembra o 11:00
Ján Hrubovčák
Miesto: ZŠ Jána Pavla II., Lechkého ul.

30. novembra o 10:00
Toňa Revajová
Miesto: ZŠ Starozagorská

30. novembra o 11:30
Toňa Revajová
Miesto: ZŠ Krosnianska

1. decembra o 11:00
Vernisáž výstavy ilustrátorky Renáty Fučíkovej
Výstava potrvá do 30. decembra.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

Od 1. do 6. decembra
Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša
Miesto: pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice

2. decembra o 13:30
Ján Hrubovčák
Miesto: Humenská 9

3. decembra o 14:00
Slávnostná akadémia
K 60. výročiu vzniku Knižnice pre mládež mesta Košice.
Miesto: Areál Kasárne/Kulturpark, budova Alfa, Kukučínova 2

4. decembra o 9:00
Petra Nagyová-Džerengová
Autorská beseda.
Miesto: Námestie J. Mathého 1, OD Mier

4. decembra o 10:00
Podajme si ruky
Vianočné komunitné podujatie košických základných škôl, ŠZŠ Opatovská a DOMKO.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

7. decembra o 8:00
Ján Hrubovčák
Miesto: ZŠ Ľ. Fullu, Maurerova ul.

7. decembra o 10:00
Ján Hrubovčák
Miesto: ZŠ Družicová

8. decembra o 8:30
Valentín Šefčík
Autorská beseda.
Miesto: ZŠ Postupimská

8. decembra o 10:00
Valentín Šefčík
Miesto: B. Němcovej 27, OC Merkur

8. decembra o 11:30
Valentín Šefčík
Miesto: ZŠ Družicová

8. decembra o 10:30
Ján Hrubovčák
Miesto: Humenská 9

9. decembra o 9:00
Marta Hlušíková
Autorská beseda.
Miesto: CZŠ Bernolákova

9. decembra o 10:00
Ján Hrubovčák
Miesto: CZŠ Bernolákova 8

9. decembra o 11:00
Marta Hlušíková
Miesto: ZŠ Belehradská

10. decembra o 8:30
Peter Karpinský
Autorská beseda.
Miesto: ZŠ Krosnianska 2

10. decembra o 10:00
Peter Karpinský
Miesto: ZŠ Bruselská

10. decembra o 11:30
Peter Karpinský
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Program od 16. do 30. novembra 2015

19. novembra o 9:00
Osmijanko
Workshop pre pedagógov I. stupňa a knihovníkov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

26. novembra o 9:00 a 10:30
Bartók a drevený princ
Interaktívna hudobná klauniáda pre deti.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

30. novembra
Autorské besedy so spisovateľkou Toňou Revajovou
Miesto: pobočky knižnice

Program od 2. do 16. novembra 2015

Do 6. novembra
Vojtěch Kubašta – geniálny ilustrátor
Výstava ilustrácií.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

12. a 13. novembra o 9:00 hod.
Motivačné aktivity s detským čitateľom
Odborný seminár pre knihovníkov a pedagógov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 19. októbra do 2. novembra 2015

Do 6. novembra
Vojtěch Kubašta – geniálny ilustrátor
Výstava ilustrácií.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

29. a 30. októbra, 10:00 – 16:00 hod.
Jesenné prázdniny
Program pre prázdninujúcich čitateľov v mimoškolských pobočkách knižnice: LitPark, Kukučínova 2 – Trochu strachu neuškodí, Nám. Jána Mathého 1, OD Mier – Veľké listovanie nielen v knihách, Nezábudka, Poľovnícka 8 – Strašidlá a iné bytosti, Humenská 9 – Šarkany v knižnici, Boženy Němcovej 27, OC Merkur – Klope, klope dáždik, na zelený dáždnik.

Program od 1. do 19. októbra 2015

9. októbra o 8:30 hod.
Vernisáž výstavy prác Vojtěcha Kubaštu (1914 – 1992)
Výstava grafika, ilustrátora a celosvetovo uznávaného priekopníka priestorovej detskej knihy.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Košice

15. októbra o 14:00 hod.
Jesenný pozdrav seniorom
Komunitné podujatie v rámci Mesiaca úcty k starším.
Miesto: Klub dôchodcov Mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce

16. októbra, 8:00 – 15:00 hod.
Číta celá rodina
Literárny festival podporený účasťou tvorcov detskej knihy.
Miesto: pobočky Knižnice pre mládež v spolupráci s košickými základnými školami

16. októbra o 8:00 hod.
LiStOVáNí – Komisař Vrťapka
Scénické čítanie pre deti Petra Morkesa.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

17. októbra, 9:00 – 18:00 hod.
Číta celá rodina
Miesto: LitPark, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Program od 21. septembra do 1. októbra 2015

25. septembra, 8:00 – 12:00 hod.
Čítanie detí a mládeže v Čechách a na Slovensku
Odborný seminár.
Miesto: LitPark, areál Kasární/Kulturparku, Kukučínova 2

O 8:00 hod.
Prezentácia účastníkov

O 8:30 hod.
Projekt Celé Slovensko číta deťom, východiská a ciele
Prednáša MgA. Viera Kučerová, prezidentka OZ CSČD.

O 9:30 hod.
Čítanie mládeže na Slovensku
Prednáša PhDr. Judita Kopáčiková, riaditeľka Staromestskej knižnice v Bratislave.

O 10:30 hod.
České deti ako čitatelia v roku 2013
Prednáša PhDr. Vít Richter, riaditeľ Knihovníckeho institutu Národní knihovny ČR.

O 11:30 hod.
Diskusia

O 12:00 hod.
Záver seminára

Program od 7. do 21. septembra 2015

7. septembra o 9:00 hod.
Beseda a kanadskou spisovateľkou Kathy Kacer
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

7. septembra o 10:30 hod.
Kathy Kacer
Miesto: pobočka Humenská 9

7. septembra o 12:00 hod.
Kathy Kacer
Miesto: pobočka ZŠ Jenisejská

9. septembra o 11:15 hod.
Vernisáž výstavy Aleny Wagnerovej – Strapoškove farbičky
Výstava potrvá až do 30. septembra.
Miesto: LitPark

11. septembra o 10:00 hod.
Dni Slovinskej republiky
Beseda so slovinskou spisovateľkou Lilou Prap.
Miesto: LitPark

11. septembra o 11:00 hod.
Dni Slovinskej republiky
Minikurz slovinského jazyka s lektorkou slovinčiny Sašou Vojtechovou Poklač.
Miesto: LitPark

Program od 24. augusta do 7. septembra

Počas otváracích hodín pobočiek
NonStop letné čitárne
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 9; LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; ZŠ Družicová.

Do 31. augusta
Výstava Cesta do praveku
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Do 31. augusta
Súťaž Moja prázdninová pohľadnica
Kúp alebo sám vyrob prázdninovú pohľadnicu, napíš na ňu pozdrav pre svoju knižnicu alebo knihovníčku, dopíš názov knihy alebo kníh, ktoré s tebou prázdninovali a nezabudni sa podpísať celým menom. Pohľadnicu pošli na adresu Knižnica pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2, 043 59 Košice, dones do niektorej z pobočiek knižnice alebo vhoď do Biblioboxu. Všetci súťažiaci budú zaradení do žrebovania o knižnú cenu. Výherca bude vyhlásený v septembri.

28. augusta, 17:00 – 19:00 hod.
Noc plyšákov
Podujatie pre deti od 4 do 7 rokov s platným čitateľským preukazom, dospelým sprievodom a obľúbenou plyšovou hračkou, ktorá s nimi strávi noc v knižnici. Rezervácia účasti je nutná do 24. augusta osobne v Litparku alebo e–mailom na adrese sutazekniznica@gmail.com.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2
Vstup: 1 €

Program od 10. do 24. augusta 2015

Počas otváracích hodín pobočiek
NonStop letné čitárne
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 9; LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; ZŠ Družicová.

Do 31. augusta
Výstava Cesta do praveku
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Do 31. augusta
Súťaž Moja prázdninová pohľadnica
Kúp alebo sám vyrob prázdninovú pohľadnicu, napíš na ňu pozdrav pre svoju knižnicu alebo knihovníčku, dopíš názov knihy alebo kníh, ktoré s tebou prázdninovali a nezabudni sa podpísať celým menom. Pohľadnicu pošli na adresu Knižnica pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2, 043 59 Košice, dones do niektorej z pobočiek knižnice alebo vhoď do Biblioboxu. Všetci súťažiaci budú zaradení do žrebovania o knižnú cenu. Výherca bude vyhlásený v septembri.

Program od 27. júla do 10. augusta 2015

Počas otváracích hodín pobočiek
NonStop letné čitárne
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 9; LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; ZŠ Družicová.

Do 31. augusta
Výstava Cesta do praveku
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Do 2. augusta o 18:00 a 19:00 hod.
Mesiac autorského čítania

27. júla
Ivana Gibová (SK) a Les Belej (UA)

28. júla
Petr Stančík (CZ) a Natalia Vorožbyt (UA)

29. júla
Daniel Pastirčák (SK) a Tymofij Havryliv (UA)

30. júla
Ivan Motýl (CZ) a Oleksandr Irvanec (UA)

31. júla
Tadeusz Dąbrowski (PL) a Andrij Kokotjucha (UA)

1. augusta
Richard Pupala (SK) a Halyna Kruk (UA)

2. augusta
Vlado Šimek (SK) a Hryhorij Semenčuk (UA)

Do 31. augusta
Súťaž Moja prázdninová pohľadnica
Kúp alebo sám vyrob prázdninovú pohľadnicu, napíš na ňu pozdrav pre svoju knižnicu alebo knihovníčku, dopíš názov knihy alebo kníh, ktoré s tebou prázdninovali a nezabudni sa podpísať celým menom. Pohľadnicu pošli na adresu Knižnica pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2, 043 59 Košice, dones do niektorej z pobočiek knižnice alebo vhoď do Biblioboxu. Všetci súťažiaci budú zaradení do žrebovania o knižnú cenu. Výherca bude vyhlásený v septembri.

Program od 29. júna do 27. júla 2015

Leto s knižnicou

Počas otváracích hodín
Nonstop letné čitárne
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 9; LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; ZŠ Družicová 4

Od 3. júla do 2. augusta
Mesiac autorského čítania 2015
Miesto: Kasárne/Kulturpark

Piatok, 3. júla

O 18:00 hod.
Marie Iljašenko (CZ)

O 19:00 hod.
Oksana Zabužko (UA)

Sobota, 4. júla

O 18:00 hod.
Maroš Krajňak (SK)

O 19:00 hod.
Oleksandr Myched (UA)

Nedeľa, 5. júla

O 18:00 hod.
Krzysztof Varga (PL)

O 19:00 hod.
Ostap Slyvynskyj (UA)

Pondelok, 6. júla

O 18:00 hod.
Michal Ajvaz (CZ)

O 19:00 hod.
Pavlo Korobčuk (UA)

Utorok, 7. júla

O 18:00 hod.
Paweł Smoleński (PL)

O 19:00 hod.
Oleksandr Klymenko (UA)

Streda, 8. júla

O 18:00 hod.
Peter Juščák (SK)

O 19:00 hod.
Jevhenija Kononenko (UA)

Štvrtok, 9. júla

O 18:00 hod.
David Jan Žák (CZ)

O 19:00 hod.
Andrij Bondar (UA)

Piatok, 10. júla

O 18:00 hod.
Justyna Bargielska (PL)

O 19:00 hod.
Sofija Andruchovyč (UA)

Sobota, 11. júla

O 18:00 hod.
Karol Chmel (SK)

O 19:00 hod.
Petro Midjanka (UA)

Nedeľa, 12. júla

O 18:00 hod.
Uršula Kovalyk (SK)

O 19:00 hod.
Serhij Žadan (UA)

Pondelok, 13. júla

O 18:00 hod.
Igor Malijevský & Tomáš Pastrňák (CZ)

O 19:00 hod.
Jurij Vynnyčuk (UA)

Utorok, 14. júla

O 18:00 hod.
Karol Sidon (CZ)

O 19:00 hod.
Jurij Andruchovyč (UA)

Streda, 15. júla

O 18:00 hod.
Kafka Band (CZ)

O 19:00 hod.
Oleh Kocarev (UA)

Štvrtok, 16. júla

O 18:00 hod.
Pavol Rankov (SK)

O 19:00 hod.
Marianna Kijanovska (UA)

Piatok, 17. júla

O 18:00 hod.
Vlado Janček (SK)

O 19:00 hod.
Ljubko Dereš (UA)

Sobota, 18. júla

O 18:00 hod.
Radka Denemarková (CZ)

O 19:00 hod.
Taras Prochasko (UA)

Nedeľa, 19. júla

O 18:00 hod.
Eva Turnová (CZ)

O 19:00 hod.
Natalka Sňadanko (UA)

Pondelok, 20. júla

O 18:00 hod.
Jacek Dehnel (PL)

O 19:00 hod.
Oleksandr Bojčenko (UA)

Utorok, 21. júla

O 18:00 hod.
Jiří Hájíček (CZ)

O 19:00 hod.
Anatolij Dnistrovyj (UA)

Streda, 22. júla

O 18:00 hod.
Kateřina Tučková (CZ)

O 19:00 hod.
Halyna Petrosaňak (UA)

Štvrtok, 23. júla

O 18:00 hod.
Agda Bavi Pain (SK)

O 19:00 hod.
Larysa Denysenko (UA)

Piatok, 24. júla

O 18:00 hod.
Michal Viewegh (CZ)

O 19:00 hod.
Artem Čapaj (UA)

Sobota, 25. júla

O 18:00 hod.
Tereza Boučková (CZ)

O 19:00 hod.
Maryna Hrymyč (UA)

Nedeľa, 26. júla

O 18:00 hod.
Ziemowit Szczerek (PL)

O 19:00 hod.
Volodymyr Rafijenko (UA)

Pondelok, 27. júla

O 18:00 hod.
Ivana Gibová (SK)

O 19:00 hod.
Les Belej (UA)

Utorok, 28. júla

O 18:00 hod.
Petr Stančík (CZ)

O 19:00 hod.
Natalia Vorožbyt (UA)

Streda, 29. júla

O 18:00 hod.
Daniel Pastirčák (SK)

O 19:00 hod.
Tymofij Havryliv (UA)

Do 31. augusta
Súťaž Moja prázdninová pohľadnica
Kúp alebo sám vyrob prázdninovú pohľadnicu. Napíš na ňu pozdrav pre svoju knižnicu alebo knihovníčku, dopíš názov knihy alebo kníh, ktoré s tebou prázdninovali a nezabudni sa podpísať celým menom. Pohľadnicu pošli na adresu Knižnica pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2, 043 59 Košice, dones do niektorej z pobočiek knižnice alebo vhoď do Biblioboxu. Všetci súťažiaci budú zaradení do žrebovania o knižnú cenu. Výherca bude vyhlásený v septembri.

Program od 15. do 29. júna 2015

18. júna, 9:00 –15:00 hod.
„Čítajme si“
Najpočetnejší detský čitateľský maratón, pokus o prekonanie rekordu.
Miesto: všetky pobočky knižnice

Program od 1. do 15. júna 2015

Od 1. do 7. júna
Poď, budem ti čítať – Celé Slovensko číta deťom
Projekt Jeden týždeň čítania deťom v Slovenskej republike podporia významné osobnosti mesta, regiónu.
Miesto: všetky pobočky knižnice

4. júna o 14:00 hod.
Poďte s nami čítať!
Zábavno-literárne odpoludnie pre deti základných škôl z mestskej časti KVP.
Miesto: Ihrisko pred ZŠ Janigova a ZŠ Čordákova

4. júna o 14:00 hod.
Dnes nám bude veselo!
Zábavno-súťažné popoludnie ku Dňu detí pre deti zo ZŠ Belehradská a ZŠ Bruselská. Podujatie finančne podporila mestská časť sídliska Ťahanovce.
Miesto: Školský dvor ZŠ Belehradská

8. júna o 14:00 hod.
Aka fuka funda luka, nech detí je plná lúka
Sídlisko Dargovských hrdinov oslavuje s deťmi MDD a možno príde aj kúzelník.
Miesto: Park pri fontáne (Furča)

Do 12. júna
Číročistý romantik
Výstava českého maliara Jaroslava Vodrážku.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

12. mája o 17:30 hod.
Nám sa ešte nechce spať, na muzikantov chceme sa hrať
Večerníčkové čítanie.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 18. mája do 1. júna 2015

19. mája o 10:00 hod.
Svetové hudobné nástroje
S hudobníkom Jánom Hrubovčákom.
Miesto: ZŠ Belehradská

20. mája o 9:00 hod.
Hudba bola je a určite aj bude
S hudobníkom Jánom Hrubovčákom.
Miesto: ZŠ Maurerova

21. mája o 9:00 a 10:00 hod.
Nezábudky z Devína
Podujatie k roku Ľ.Štúra.
Miesto: Nám. Jána Mathého, OD Mier

25. mája o 11:00 hod.
Hevitour
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Od 1. do 7. júna
Celé Slovensko číta deťom
Miesto: všetky pobočky knižnice
Do 12. júna
Číročistý romantik
Výstava českého maliara Jaroslava Vodrážku.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 4. do 18. mája 2015

6. mája o 9:00 hod.
Stredoveké Košice
Potulky centrom mesta spojené so súťažnými úlohami pre žiakov 6. ročníka v rámci Dní mesta Košice.
Miesto: pobočky ZŠ Družicová, Nezábudka, Poľovnícka 8 a Humenská 9

6. mája o 10:00 hod.
Voňavý venček
Rozprávkové prebúdzanie sídliskovej fontány – Ťahanovce, program k 30. výročiu založenia sídliska.
Miesto: pobočky ZŠ Bruselská, ZŠ Belehradská

7. mája o 17:00 hod.
Pasovanie malých Vraňárov
Potulky mestom v rámci Dní mesta Košice.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Námestie Jána Mathého 1, OD Mier

7. mája o 10:00 hod.
Literárne Košice Jána Štiavnického
Slávnostné vyhodnotenie literárnej súťaže.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

9. mája, 9:00 – 12:00 hod.
Míľa pre mamu
Dopoludnie pre celé rodiny.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

13. mája od 18:00 hod.
Noc literatúry
Diela európskych autorov prezentované formou večerných čítaní na netradičných miestach.
Miesto: pobočky ZŠ Družicová, Nezábudka, Poľovnícka 8 a Humenská 9

16. mája, 18:00 – 22:00 hod.
Noc múzeí a galérií
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Do 12. júna
Číročistý romantik
Výstava českého maliara Jaroslava Vodrážku.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 20. apríla do 4. mája 2015

21. apríla o 17:00 hod.
Hryhorij Semenčuk
Autorská beseda spojená s prezentáciou Mesiaca autorského čítania.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

22. apríla o 10:00 hod.
Petro Midjanka
Autorská beseda spojená s prezentáciou Mesiaca autorského čítania.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

23. apríla o 17:30 hod.
Pavel Hirax Baričák
Motivačná prednáška.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Do 12. júna
Číročistý romantik
Výstava českého maliara Jaroslava Vodrážku, ktorého mnohí poznajú ako tvorcu ilustrácií v detských knihách Smelý Zajko, Smelý Zajko v Afrike, Dubkáčik a Budkáčik či Macko Mrlmáč Valachom.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 6. do 20. apríla 2015

7. apríla, 9:00 – 16:00 hod.
Zábavné aktivity počas Veľkonočných prázdnin
Miesto: LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 6

Do 10. apríla
Ilustrátorský Olymp
Výstava ocenených najkrajších kníh 1967 – 2014 z Bienále ilustrácií Bratislava.
Miesto: Kasárne/Kulturpark, budova Bravo – LitPark, Kukučínova 2
Vstup: voľný

10. apríla o 9:00 hod.
Ján Hrubovčák – Ako sa stratili činely
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

13. apríla o 11:00 hod.
Vernisáž výstavy Číročistý romantik
Výstava českého maliara Jaroslava Vodrážku potrvá do 12. júna.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

13. apríla o 9:00 hod.
Ján Hrubovčák – Svetové hudobné nástroje
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

17. apríla, 13:00 – 16:00 hod.
Deň kníh
Podujatie pre deti s ľahkou formou hendikepu v sprievode ich rodičov.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Program od 23. marca do 6. apríla 2015

Od 23. do 28. marca
Týždeň slovenských knižníc

Od 23. marca do 10. apríla
Ilustrátorský Olymp
Výstava ocenených ilustrácií.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

25. marca o 8:20 hod.
Zázračné topánky zavedú ťa do rozprávky
Slávnostný zápis prvákov s rozprávkou od M. Hlušíkovej.
Miesto: Nám. Jána Mathého 1, OD Mier

25. marca o 10:00 hod.
Finále súťaže Kráľa detských čitateľov
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

25. marca o 17:00 hod.
Liečebné hladovanie
Prednáša RNDr. Jozef Valuch, CSc.
Miesto: LitPark, Kukučínova

27. marca o 18:00 hod.
Noc a Andersenom
Zábavné podujatie určené pre najlepších čitateľov knižnice.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 6

2. apríla a 7. apríla, 9:00 – 16:00 hod.
Zábavné aktivity počas Veľkonočných prázdnin
Miesto: LitPark, Kukučínova 2; Nám. Jána Mathého 1, OD Mier; Nezábudka, Poľovnícka 8; Boženy Němcovej 27, OC Merkur; Humenská 6

Do 10. apríla
Výstava BIB
Výstava ocenených najkrajších kníh 1967 – 2014 Bienále ilustrácií Bratislava.
Miesto: Kasárne/Kulturpark, budova Bravo – LitPark, Kukučínova 2
Vstup: voľný

Program od 9. do 23. marca 2015

9. marca o 10:00 hod.
EKOknižka Ježka Separka a Slimáčika Naturpáčika
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

12. marca o 10:00 hod.
II. kolo voľby Kráľa detských čitateľov
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

16. marca o 9:00 hod.
Rozprávka je pre šťastie
Podujatie ku Dňu Ľudovej Rozprávky.
Miesto: Nám. Jána Mathého 1, OD Mier

16. marca o 10:00 hod.
Pavel Emanuel a Adelka Otolienka
Podujatie venované Dňu ľudovej rozprávky. Päť obrazov zo života Pavla E. Dobšinského.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

19. marca o 10:00 hod.
Janko Hraško a Ukradenuo zrkadlo
Podujatie ku Dňu ľudovej rozprávky.
Do 10. apríla
Výstava BIB 1967 – 2014 (Bienále ilustrácií Bratislava)
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 23. do 9. marca 2015

Od 23. do 27. februára, 9:00 – 16:00 hod.
Kde a ako môžu deti s knižnicou prázdninovať?

Súboj v hraní spoločenských hier – Človeče, nehnevaj sa!
Súťažno-zábavné hry pre deti, vedomostné testy Malých kamošov z webu, tvorivé dielne.
Miesto: Pobočka LitPark, Kukučínova 2

Keď príde zima do knižnice
Čítanie kúzelných príbehov, zábavné aktivity a tvorivé dielne.
Miesto: Pobočka Námestie J. Mathého 1, OD Mier

Privolávanie pestrofarebnej jari
Tvorivé dielne spestrené počúvaním zvukových kníh.
Miesto: Pobočka Nezábudka, Poľovnícka 8

Cez prázdniny sa nenudím, knihu si rád otvorím
Hry, súťaže, rozprávkové pexeso, tvorivé dielne.
Miesto: Pobočka Humenská 9

Jarné prázdniny v Dobrom Náladove
Čítanie príbehov z kníh a ich interpretácia, tvorivé dielne.
Miesto: Pobočka B. Němcovej 27, OC Merkur

Program do 9. februára 2015

6. februára o 18:00 hod.
Filmový maratón – premietanie filmov festivalu Jeden svet
Festival Jeden svet je jediným kultúrnovzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudskoprávnymi a globálnymi témami. Každoročne prezentuje okolo 60 dokumentárnych filmov prevažne zahraničnej produkcie, vyše desiatku diskusií na aktuálne témy, fotografické výstavy a koncerty.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

26. januára, 10:00 – 13:00 hod.
Živé knižnice – Tichí hrdinovia
Miesto: pobočka Humenská 9

27. januára, 10:00 – 13:00 hod.
Živé knižnice – Tichí hrdinovia
Miesto: pobočka LitPark, Kukučínova 2

28.januára o 9:00 hod.
Kamoši z Webu
Miesto: pobočka LitPark, Kukučínova 2

Program od 15. decembra 2014 do 26. januára 2015

Od 6. do 20. decembra
Vianočná knižka sa otvára
Séria vianočných podujatí zameraných na podporu čítania a formovanie pozitívneho vzťahu detí a mládeže k slovenčine.
Miesto: Kasárne/Kulturpark, budova Bravo – Litpark
Vstup: voľný

Pondelok, 15. decembra

O 10:00 hod.
Čarovné Vianoce
Miesto: pobočka v CZŠ Bernolákova 18

O 10:00 hod.
Vianočné rozprávky
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

O 13.30 hod.
Dievčatko so zápalkami
Miesto: pobočka v ZŠ Čordákova

O 14:00 hod.
Kračún – Badňak, žeby Vianoce?
Miesto: ZŠ Bruselská

O 14:00 hod.
Literárna cesta po Európe, Švédsko: Vianoce v Bullerbyne
Miesto: pobočka na Humenskej 9

Utorok, 16. decembra

O 8:00 hod.
Vianočná pošta
Poetické ráno v knižnici so žiakmi II. stupňa ZŠ.
Miesto: B. Němcovej 27, OC Merkur

O 10:00 hod.
Čarovné Vianoce s predškolákmi
Miesto: B. Němcovej 27, OC Merkur

O 10:00 hod.
Čaro Vianoc minulých
Miesto: pobočka v ZŠ Postupimská

Streda, 17. decembra

O 13:00 hod.
Želám si na Vianoce psíka
Vianočné priania detí.
Miesto: pobočka v ZŠ Maurerova

Štvrtok, 18. decembra

O 9:00 hod.
Gabriela Futová
Autorská beseda.
Miesto: pobočka v ZŠ Lechkého

O 14:00 hod.
Gabriela Futová
Miesto: pobočka Humenská 6

Piatok, 19. decembra

O 9:00 hod.
Peter Karpinský
Autorská beseda.
Miesto: pobočka B. Němcovej 27, OC Merkur

O 11:00 hod.
Peter Karpinský
Miesto: pobočka Nám. J. Mathého 1, OD Mier

O 14:00 hod.
Tvorivé Vianoce
Miesto: pobočka v ZŠ Krosnianska 4

18. decembra, 9:00 – 19:00 hod.
Továreň na Vianoce: Vianoce v minulosti – Duch minulých Vianoc
Výroba vianočných retro ozdôb a rozprávanie o vianočných sviatkoch v minulosti, čítanie starých rozprávok, púšťanie starých kolied a o 11:00 hod. beseda a autorské čítanie s Gabrielou Futovou.
Miesto: pobočke LitPark, Kukučínova 2, areál Kasárne/Kulturpark, budova Bravo

19. decembra, 9:00 – 19:00 hod.
Továreň na Vianoce: Vianoce súčasnosti
Výroba vianočných ozdôb a výzdoba stromčeka, rozprávanie o tom, ako ľudia trávia vianočných sviatky, čítanie nových vianočných rozprávok, vianočné koledy a o 14:00 hod. beseda a autorské čítanie s Petrom Karpinským

20. decembra, 9:00 – 19:00 hod.
Továreň na Vianoce: Vianoce budúcnosti
Výroba vianočných ozdôb budúcnosti, výzdoba stromčeka, diskusia o tom, ako raz budú vyzerať Vianoce, do ktorej sa možno zapoja aj mimozemšťania. O 10:00 hod. rozprávkové predstavenie divadla Múza v konzerve Ježibabkovci alebo Popletené kúzla a o
14:00 hod. beseda a autorské čítanie s Ľubomírom Lehotským.

Od 20. decembra do 7. januára, 10:00 – 12:00 hod. a 14:00 – 16:00 hod.
Vymodeluj si Vianoce, aby boli rozprávkové
Tvorivé dielne pre deti počas zimných prázdnin.
Miesto: Kasárne/Kulturpark, budova Bravo – Litpark
Vstup: voľný

Program od 3. do 17. novembra 2014

13. a 14. novembra
Motivačné aktivity s detským čitateľom
Odborný seminár pre knihovníkov a pedagógov Slovenska.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 6. do 20. októbra 2014

17. a 18. októbra
Číta celá rodina
Literárny festival pre veľkých aj malých.

Piatok, 17. októbra

O 9:00 hod.
Škola, ktorá číta
Miesto: košické základné školy

O 17:30 hod.
Literárny večer s hosťami festivalu
Moderuje Milan Kolcun.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Sobota, 18. októbra

Od 9:00 do 11:00 hod.
Knihoškriatkovská olympiáda
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Od 9:00 do 18:00 hod.
Burza kníh a tvorivé dielne
Miesto: pavilón Bravo, Kasárne/Kulturpark

Od 9:00 do 12:30 hod.
Knihobrloch pre násťročných
Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

Od 11:00 do 12:30 hod.
Ako sa rodí kniha?
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Od 13:30 do 14: 15 hod.
Rozprávka o červenej čiapočke
Miesto: pavilón Bravo, Kasárne/Kulturpark

Od 14:00 do 16:30 hod.
Ako a čo čítať deťom s Tiborom Hujdičom
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Od 14:00 do 16:30 hod.
Mama, tata, čítajte s nami! s Ľudmilou Hrdinákovou a Natáliou Mazanovou
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Od 14:00 do 16:00 hod.
Divadelné predstavenia pre deti
Bábkové divadlo pre deti a dospelých z dielne divadla Babadlo a Bábkového divadlo v Košiciach,
Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

Od 16:30 do 17:30 hod.
Rodinný súboj v hraní spoločenských hier
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

O 18:00 hod.
Rozprávka na dobrú noc
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 25. augusta do 8. septembra 2014

25., 26., 27. a 29. augusta, 15:00 – 17:00 hod.
Čítankovo
Čítanie s LitParkom v TULIvakoch.
Miesto: areál Kasárni/Kulturpark, Kukučínova 2, v prípade nepriaznivého počasia LitPark

27. augusta, 9:00 – 11:00 hod.
Abeceda v knižnici
Tvorivé dielne k prečítanému textu.
Miesto: Námestie Jána Mathého 1, OD Mier

27. augusta, 10:00 – 12:00 hod.
Tajomstvá prázdninového kufra
Rozprávkové objavy.
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur

27. augusta, 10:00 – 12:00 hod.
Prázdninová streda nápadov, alebo ako sa nenudiť v knižnici
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Humenská 9

27. augusta, 10:00 – 12:00 hod.
S plným batohom kníh na prázdniny
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

27. augusta o 14:00 hod.
Posedenia pri zvukových knihách
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

27. augusta, 10:00 – 12:00 hod.
Letné papierové inšpirácie
Tvorivé dielne.
Miesto: ZŠ Družicová

Program od 14. júla do 25. augusta 2014

Počas júla a augusta, v pondelky, utorky, stredy a piatky, 15:00 – 17:00 hod.
Čítankovo
Čítanie s LitParkom v TULIvakoch.
Miesto: areál Kasárni/Kulturpark, Kukučínova 2, v prípade nepriaznivého počasia LitPark

Každú prázdninovú stredu, 9:00 – 11:00 hod.
Abeceda v knižnici
Tvorivé dielne k prečítanému textu.
Miesto: Námestie Jána Mathého 1, OD Mier

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Tajomstvá prázdninového kufra
Rozprávkové objavy.
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Prázdninová streda nápadov, alebo ako sa nenudiť v knižnici
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Humenská 9

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
S plným batohom kníh na prázdniny
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Každú prázdninovú stredu o 14:00 hod.
Posedenia pri zvukových knihách
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Letné papierové inšpirácie
Tvorivé dielne.
Miesto: ZŠ Družicová

Každý prázdninový piatok, 9:00 – 15:00 hod.
Piatková Letná čitáreň v ZOO
Tvorivé dielne, zážitkové čítania, encyklopédie zvierat.

Do 1. augusta, 18:00 – 20:00 hod.
Mesiac autorského čítania
Literárny festival.
Miesto: Pavilón Papa, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Pondelok, 14. júla
Zoe Strachan (SCO) a Ondrej Štefánik (SK)

Utorok, 15. júla
W. N. Herbert (SCO) a Zuzana Cigánová (CZ)

Streda, 16. júla
Graham Masterton (SCO) a Viki Shock (CZ)

Štvrtok, 17. júla
KS Morgan McKean (SCO) a Ivan Binar (CZ)

Piatok, 18. júla
Linda Cracknell (SCO) a Jan Němec (CZ)

Sobota, 19. júla
Doug Johnstone (SCO) a Ivana Myšková (CZ)

Nedeľa, 20. júla
Matthew Fitt (SCO) a Karel Škrabal (CZ)

Pondelok, 21. júla
Jo Clifford (SCO) a Dora Kaprálová (CZ)

Utorok, 22. júla
James Sutherland-Smith (SCO) a Petr Hruška (CZ)

Streda, 23. júla
Peter May (SCO) a Martin Reiner (CZ)

Štvrtok, 24. júla
David Kinloch (SCO) a Michal Hvorecký (SK)

Piatok, 25. júla
Gerda Stevenson (SCO) a Petra Hůlová (CZ)

Sobota, 26. júla
Aonghas MacNeacail (SCO) a Magdaléna Platzová (CZ)

Nedeľa, 27. júla
Val McDermid (SCO) a Ivan Štrpka (SK)

Pondelok, 28. júla
Ewan Morrison (SCO) a J. H. Krchovský (CZ)

Utorok, 29. júla
Chris Hannan (SCO) a Marek Vadas (SK)

Streda, 30. júla
Theresa Breslin (SCO) a Jana Juráňová (SK)

Štvrtok, 31. júla
David Wishart (SCO) a Monika Kompaníková (SK)

Piatok, 1. augusta
William Letford (SCO) a Peter Pišťanek (CZ)

Program od 30. júna do 14. júla 2014

Každú prázdninovú stredu, 9:00 – 11:00 hod.
Abeceda v knižnici
Tvorivé dielne k prečítanému textu.
Miesto: Námestie Jána Mathého 1, OD Mier

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Tajomstvá prázdninového kufra
Rozprávkové objavy.
Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Prázdninová streda nápadov, alebo ako sa nenudiť v knižnici
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Humenská 9

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
S plným batohom kníh na prázdniny
Tvorivé dielne a hry pre deti.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Každú prázdninovú stredu o 14:00 hod.
Posedenia pri zvukových knihách
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Každú prázdninovú stredu, 10:00 – 12:00 hod.
Letné papierové inšpirácie
Tvorivé dielne.
Miesto: ZŠ Družicová

Každý prázdninový piatok, 9:00 – 14:00 hod.
Piatková Letná čitáreň v ZOO
Tvorivé dielne, zážitkové čítania, encyklopédie zvierat.

Od 2. júla do 1. augusta, 18:00 – 20:00 hod.
Mesiac autorského čítania
Literárny festival.
Miesto: Pavilón Papa, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Streda, 2. júla
Kirstin Innes (SCO) a Tomáš Zmeškal (CZ)

Štvrtok, 3. júla
Alan Bissett (SCO) a Stanislav Rakús (SK)

Piatok, 4. júla
Sue Glover (SCO) a Ján Púček (SK)

Sobota, 5. júla
Douglas Dunn (SCO) a Kateřina Rudčenková(CZ)

Nedeľa, 6. júla
Peter Arnott (SCO) a Vratislav Brabenec (CZ)

Pondelok, 7. júla
Ron Butlin (SCO) a Milan Uhde (CZ)

Utorok, 8. júla
Morna Young (SCO) a Tomáš Varga (CZ)

Streda, 9. júla
Ian Brown (SCO) a Silvester Lavrík (CZ)

Štvrtok, 10. júla
Richard Price (SCO) a Miloš Urban (CZ)

Piatok, 11. júla
Nick Brooks (SCO) a Jiří Padevět (CZ)

Sobota, 12. júla
Liz Lochhead (SCO) a Petr Váša (CZ)

Nedeľa, 13. júla
Nicola McCartney (SCO) a Svetlana Žuchová (SK)

Pondelok, 14. júla
Zoe Strachan (SCO) a Ondrej Štefánik (SK)

9. a 10. júla, 9:00 – 12:00 hod. a 15:00 – 18:00 hod.
Rozprávkové leto v parku
Presný program bude zverejnený na www.mcstonozka.sk.
Miesto: areál Kasárni/Kulturpark, Kukučínova 2, v prípade nepriaznivého počasia LitPark

Počas júla a augusta, od pondelka do piatku, 15:00 – 17:00 hod.
Čítankovo
Čítanie s LitParkom v TULIvakoch.
Miesto: areál Kasárni/Kulturpark, Kukučínova 2, v prípade nepriaznivého počasia LitPark

Program od 16. do 30. júna 2014

Od 16.do 18. júna
Komunitná knižnica III.
Celoslovenský odborný seminár, ktorého cieľom je skvalitnenie komunitnej činnosti knižníc na Slovensku a prezentácia úspešných projektov na rozvoj komunitných aktivít. Podrobný program seminára bude zverejnený na www.kosicekmk.sk.
Miesto: Knižnica pre mládež mesta Košice, LitPark, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2, Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach, Hviezdoslavova

21. júna, 10:00 – 20:00 hod.
Knižnica a Use the city
Prehliadka Múzea detskej knihy, spoločenské hry, burza kníh a detský kútik.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

22. júna, 13:00 – 16:00 hod.
Letná čitáreň
Burza kníh, hlasné čítanie, propagácia činnosti knižnice a dôležitosti čítania u detí a mládeže.
Miesto: námestie pred OC Aupark

Program od 2. do 16. júna 2014

5. júna, 9:00 – 15:00 hod.
Čítajme si
7. ročník čitateľského maratónu pre deti vo veku od 6 do 15 rokov. Cieľom akcie je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorá im poskytuje činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu a prehlbuje cítenie. Do podujatia sa zapájajú knižnice a školy po celom Slovensku so snahou motivovať k čítaniu kníh a k pravidelným návštevám knižníc.
Miesto: Mimoškolské pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice na Humenskej 9, na Nám. Jána Mathého 1, OD Mier, Nezábudka na Poľovníckej 8, LitPark na Kukučínovej 2 a školské pobočky – ZŠ Belehradská, CZŠ Bernolákova, ZŠ Bruselská, ZŠ Bukovecká, ZŠ Družicová, ZŠ Fábryho, ZŠ Lehkého, ZŠ Jenisejská, ZŠ Krosnianska 2, ZŠ Maurerova.

10. júna o 9:30 hod.
1,2,3,4,5 prečítam si všetko hneď
Zábavné podujatie pri príležitosti MDD určené pre deti špeciálnej MŠ.
Miesto: pobočka Nezábudka, Poľovnícka 8

Od 16.do 18. júna
Komunitná knižnica III.
Celoslovenský odborný seminár, ktorého cieľom je skvalitnenie komunitnej činnosti knižníc na Slovensku a prezentácia úspešných projektov na rozvoj komunitných aktivít. Podrobný program seminára bude zverejnený na www.kosicekmk.sk.
Miesto: Knižnica pre mládež mesta Košice, LitPark, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2, Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach, Hviezdoslavova

Program do 19. mája do 2. júna 2014

Do 31. mája
Osmijankovo veľké literárne stopovanie
Výstava.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

20. mája o 10:00 hod.
Farbičkový kráľ
Miesto: MŠ Oštepová

26. mája o 8:00, 9:00 a 10:00 hod.
Fantasy literatúra
Miesto: SZŠ Kukučínova

29. mája o 14:30 hod.
Babka na rebríku
Miesto: ŠDK Staničná

Program od 5. do 19. mája 2014

6. mája o 10:00 hod.
Literárne Košice Jána Štiavnického
Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

10. mája, 8:00 – 12:00 hod.
Míľa pre mamu
Kultúrno-zábavné popoludnie pre rodiny s deťmi plné čítania, tvorivých dielní a hier obohatené o burzu kníh.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

17. mája, 17:00 – 22:00 hod.
Noc múzeí v Knižnici pre mládež mesta Košice
O 17:00 hod. si pre vás knižnica pripravila divadelné predstavenie O zmiznutom kaštieli a hneď po ňom besedu s jej autorom Petrom Karpinským. Navyše vás čaká burza kníh, prehliadka Múzea detských kníh, hranie spoločenských hier a veľa kníh a časopisov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od od 7. do 21. apríla 2014

Od 8. do 10. apríla
Dni detskej knihy 2014
Celoslovenská aktivita každoročne prináša množstvo podujatí venovaných čarovnému svetu detských kníh, odborných workshopov a seminárov. Cyklus podujatí nielen pre deti a mládež, ale i rodičov, detských knihovníkov a pedagogických pracovníkov vo všetkých pobočkách knižnice a v areáli Kasární/Kulturpark.

Utorok, 8. apríla

O 10:00 hod.
Slávnostné otvorenie Dní detskej knihy 2014
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 10:00 hod.
Osmijankovo veľké literárne stopovanie – Zlatý fond detskej literatúry
Otvorenie výstavy, ktorej cieľom je ukázať bohatú literárnu a ilustrátorskú tvorbu z diel zlatého fondu detskej literatúry, ale i súčasných slovenských vydavateľov. Podujatie vytvára vhodný priestor na to, ako hravou formou prezentovať stretnutie s poéziou, prózou, rozprávkou, povesťou i autorským príbehom. Výstava potrvá do 31. mája.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 10:00 hod.
Ťažká hádanka alebo Čo sú dôležité veci?
Workshop na motívy knižky Márie Ďuríčkovej o Guľkovi Bombuľkovi.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 19:00 hod.
Litzoom – Komix
Príjemné rozprávanie o komikse pri šálke kávy a chutnom koláčiku.
Miesto: Kasárne/Kulturpark, pavilón Papa

Streda, 9. apríla

O 8:00 hod.
Dieťa a čítanie
Odborný seminár pre pedagógov a knihovníkov.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 9:00 hod.
Ján Uličiansky, Peter Čisárik, Martina Matlovičová
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 9:00 hod.
Dana Zacharová, Gabriela Dittelová, Ľuboslav Paľo
Miesto: pobočka na Humenskej ul. 9

O 9:00 hod.
Paula Sabolová
Miesto: pobočka v ZŠ Čordákova 50

O 9:00 hod.
Ján Milčák, Ružena Anďalová
Miesto: pobočka v ZŠ Jána Pavla II, Lechkého 1

O 9:00 hod.
Beáta Panáková
Miesto: pobočka v ZŠ Starozagorská 8

O 9:00 hod.
Toňa Revajová
Moderuje Zuzana Belková.
Miesto: pobočka v ZŠ Jozefa. Urbana, Jenisejská 22

O 9:00 hod.
Peter Karpinský, Valentín Šefčík
Miesto: pobočka v ZŠ Užhorodská 39

O 9:00 hod.
Marta Hlušíková, Martin Kellenberger
Miesto: pobočka v OD Mier, Námestie Jána Mathého 1

O 9:00 hod.
Peter Holka
Miesto: pobočka v OC Merkur, Boženy Němcovej 22

O 9:00 hod.
Július Balco
Miesto: pobočka v ZŠ Belehradská 21

O 9:00 hod.
Ján a Miroslava Gavurovci
Miesto: pobočka v ZŠ Postupimská 37

O 9:00 hod.
Juraj Martiška
Miesto: pobočka v ZŠ Maurerova 21

Od 10:15 do 10:45 hod.
Dieťa a čítanie: Dieťa a jeho knihy v zrkadle čísel (Ponúkame deťom dostatok kníh?)
Prednáša Ing. Ivana Poláková z Matice Slovenskej v Martine.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

Od 10:45 do 12:30 hod.
Dieťa a čítanie: Od obrazu k výrazu
Tvorivá dielňa s praktickými ukážkami využívania postupov tvorivej dramatiky pri čítaní, interpretácii literárneho textu, informácia o celoslovenskom čitateľskom projekte Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! Dielne povedú Mgr. Eliška Sadíleková, lektorka tvorivej dramatiky a Mgr. Miroslava Biznárová, riaditeľka neziskovej organizácie Osmijanko.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 11:00 hod.
Paula Sabolová
Miesto: pobočka Humenská ul. 9

O 11:00 hod
Dana Zacharová, Gabriela Dittelová
Miesto: pobočka Nezábudka, Poľovnícka 8

O 11:00 hod.
Ján Uličiansky, Martina Matlovičová
Miesto: pobočka v CZŠ Bernolákova 18

O 11:00 hod.
Beáta Panáková
Miesto: pobočka v ZŠ Čordákova 50

O 11:00 hod.
Július Balco
Miesto: pobočka v ZŠ Juhoslovanská 2

O 11:00 hod.
Marta Hlušíková, Martin Kellenberger
Miesto: pobočka ZŠ Janigova 2

O 11:00 hod.
Peter Holka
Miesto: pobočka ZŠ Jána Pavla II., Lechkého 1

O 11:00 hod.
Stanislav Rakús
Miesto: pobočka v ZŠ Krosnianska 4

O 11:00 hod.
Ján Milčák, Ružena Anďalová
Miesto: pobočka v ZŠ Starozagorská 8

O 11:00 hod.
Peter Karpinský, Valentín Šefčík
Miesto: pobočka v ZŠ Družicová 4

O 11:00 hod.
Ján a Miroslava Gavurovci
Miesto: pobočka v ZŠ Fábryho 44

O 11:00 hod.
Toňa Revajová
Moderuje Zuzana Belková.
Miesto: pobočka v ZŠ Krosnianska 2

O 11:30 hod.
Erik Jakub Groch, Ľuboslav Paľo
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 13:00 hod.
Kniha a čítanie
Prednáša Cecilia Ekman.
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 14:00 hod.
Animačný expres Bienále Animácie Bratislava – BIBIANA
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 14:00 hod.
Dana Zacharová, Martin Kellenberger, Juraj Martiška
Miesto: pobočka Humenská ul. 9

O 14:00 hod.
Ján Uličiansky, Martina Matlovičová, Ľuboslav Paľo
Moderuje Zuzana Belkova.
Miesto: pobočka v ZŠ Jozefa Urbana, Jenisejská 22

O 14:30 hod.
Čo pre mňa znamená literárny hrdina?
Prednášajú Mgr. Timotea Vráblová, PhD., prezidentka Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu, a Gunilla Ekman, psychologička a terapeutka pri práci s deťmi zo Švédska.
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 18:00 hod.
Literárny večer Dni detskej knihy
Moderuje Zuzana Belková, zahrá a zaspieva Katarína Koščová.
Miesto: budova Alfa, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

Štvrtok, 10. apríla

O 9:00 hod.
Ján Milčák, Ružena Anďalová
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 9:00 hod.
Kniha a čítanie
Prednáša Cecilia Ekman.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 9:00 hod.
Marta Hlušíková, Martin Kellenberger
Miesto: pobočka Humenská ul. 9

O 9:00 hod.
Paula Sabolová
Miesto: pobočka Nezábudka, Poľovnícka 8

O 9:00 hod.
Juraj Martiška
Miesto: pobočka v ZŠ Čordákova 50

O 9:00 hod.
Dana Zacharová, Gabriela Dittelová
Miesto: pobočka v ZŠ Jozefa Urbana, Jenisejská 22

O 9:00 hod.
Peter Holka
Miesto: pobočka v ZŠ Družicová 4

O 9:00 hod.
Toňa Revajová
Moderuje Zuzana Belková.
Miesto: pobočka v ZŠ Užhorodská 39

O 9:00 hod.
Peter Karpinský, Valentín Šefčík
Miesto: pobočka v OD Mier, Nám. Jána Mathého 1

O 9:00 hod.
Martina Matlovičová, Ľuboslav Paľo
Miesto: pobočka v ZŠ Belehradská 21

O 9:00 hod.
Beáta Panáková
Miesto: pobočka v ZŠ Krosnianska 4

O 9:00 hod.
Július Balco
Miesto: pobočka v ZŠ Bruselská 18

O 9:00 hod.
Animačný expres Bienále Animácie Bratislava
Premietanie najnovších animovaných filmov.
Miesto: pobočka v ZŠ Ľudovíta Fullu, Maurerova 21

O 10:30 hod.
Literárna olympiáda s Timoteou Vráblovou
Miesto: LitPark, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 11:00 hod
Dana Zacharová, Gabriela Dittelová
Miesto: budova Foxtrot, Kukučínova 2, Kasárne/Kulturpark

O 11:00 hod.
Marta Hlušíková, Martin Kellenberger
Miesto: pobočka Nezábudka, Poľovnícka 8

O 11:00 hod.
Peter Holka
Miesto: pobočka na Humenskej ul. 9

O 11:00 hod.
Peter Karpinský, Valentín Šefčík
Miesto: pobočka v CZŠ Bernolákova 18

O 11:00 hod.
Cecilia Ekman
Miesto: pobočka v ZŠ Čordákova 50

O 11:00 hod.
Toňa Revajová
Moderuje Zuzana Belková.
Miesto: pobočka v ZŠ Bukovecká 17

O 11:00 hod.
Ján Milčák, Ružena Anďalová
Miesto: pobočka v OD Mier, Námestie Jána Mathého 1

O 11:00 hod.
Paula Sabolová
Miesto: pobočka v OC Merkur, Boženy Němcovej 22

O 11:00 hod.
Juraj Martiška
Miesto: pobočka v ZŠ Bruselská 18

O 11:00 hod.
Beáta Panáková
Miesto: pobočka v ZŠ Postupimská 37

Program od 24. marca do 7. apríla 2014

Literárne Košice Jána Štiavnického
Literárna súťaž pre žiakov 2. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl v tvorbe poézie a prózy. Témy 19. ročníka súťaže: Troll v trolejbuse, Moja mama je z Venuše a otec z Marsu a Celkom sa mi poplietol jazyk. Súťažné práce na zvolenú tému je potrebné odoslať v elektronickej verzii najneskôr do 31. marca na adresu literarnekosice@gmail.com. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne 6. mája o 10:00 hod. v LitParku.

24. marca o 16:00 hod.
Bol raz jeden princ
Večerníčkové čítanie ku Dňu ľudovej rozprávky.
Miesto: ZŠ Belehradská 21

26. marca o 16:00 hod.
Filmová streda v Litparku – Skutočná sociálna sieť
Sekcia Sila médií, premietanie dokumentárnych filmov z festivalu Jeden svet.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

26. marca, 14:00 – 16:00 hod.
Posedenie pri zvukových knihách
Posedenie určené pre nevidiacich, slabozrakých a inak zdravotne postihnutých čitateľov.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

27. marca o 9:00 hod.
Hviezdoslavov Kubín
Celomestské kolo v recitačnej súťaži pre špeciálne základné školy.
Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

Od 31. marca do 4. apríla
Farebný ohňostroj rozprávok
Cyklus zábavno-náučných podujatí venovaných 15. ročníku Týždňa slovenských knižníc, ktoré každoročne vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc v spolupráci so Spolkom slovenských knihovníkov. Jeho zámerom je zviditeľnenie knižníc ako kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií. Nemenné motto: „Knižnice pre všetkých“.
Miesto: pobočky Knižnice pre mládež mesta Košice

2. apríla o 16:00 hod.
Filmová streda v Litparku – Príbeh hacktivistov
Sekcia Sila médií, premietanie dokumentárnych filmov z festivalu Jeden svet.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

3. apríla o 10:00 hod.
Voľba kráľa detských čitateľov
Veľké finále.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

3. apríla o 17:30 hod.
Farebný ohňostroj rozprávok
Večerníčkové čítanie ku Týždňu slovenských knižníc pre hospitalizované deti.
Miesto: Detská fakultná nemocnica, Tr. SNP 1

Od 8. do 10. apríla
Celoslovenské Dni detskej knihy
Celoslovenská aktivita každoročne prináša množstvo podujatí venovaných čarovnému svetu detských kníh, odborných workshopov a seminárov. Cyklus podujatí nielen pre deti a mládež, ale i rodičov, detských knihovníkov a pedagogických pracovníkov vo všetkých pobočkách knižnice a v areáli Kasární/Kulturpark.

Od 8. apríla do 31. mája
Zlatý fond detskej literatúry
Ukázať bohatú literárnu a ilustrátorskú tvorbu z diel zlatého fondu detskej literatúry, ale i súčasných slovenských vydavateľov je cieľom výstavy Osmijankovo veľké literárne stopovanie, inšpirovanej čitateľskou súťažou Osmijanko. Podujatie vytvára vhodný priestor na to, ako hravou formou prezentovať stretnutie s poéziou, prózou, rozprávkou, povesťou i autorským príbehom.
Miesto: LitPark, Kukučínovej 2

Noc zo 4. na 5. apríla
Noc s Andersenom – rozprávková noc v knižnici

Čo by videl H. Ch. Andersen v Kulturparku
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Zubami nechtami
Hrôzostrašná noc v knižnici.
Miesto: Humenská 9

Pripútajte sa!
Rozprávková linka Košice – Kodaň odlieta.
Miesto: Nám. J. Mathého 1, OD Mier

Ako si vycvičiť draka
Miesto: ZŠ Družicová 4

Nechajte sa uniesť!
Rozprávkové (ú)nosy Ponocchia.
Miesto: ZŠ J. Urbana, Jenisejská 7

Program od 10. do 24. marca 2014

Literárne Košice Jána Štiavnického

Literárna súťaž pre žiakov 2. stupňa základných škôl a študentov stredných škôl v tvorbe poézie a prózy. Témy 19. ročníka súťaže sú nasledovné: Troll v trolejbuse, Moja mama je z Venuše a otec z Marsu a Celkom sa mi poplietol jazyk. Súťažné práce na zvolenú tému je potrebné odoslať v elektronickej verzii najneskôr do 31. marca na adresu literarnekosice@gmail.com. Slávnostné vyhlásenie výsledkov prebehne 6. mája o 10:00 hod. v LitParku.

Program od 17. februára do 10. marca 2014

Do 27. februára
Jedno slniečko za všetky hviezdy
Výstava ponúka stretnutie s ôsmimi veselými postavičkami, ktoré oddávna sprevádzajú a zároveň charakterizujú časopis Slniečko. Každá postavička so sebou prináša aj súťažnú úlohu, ktorú deti nájdu na letáčikoch. Zo správnych odpovedí odovzdaných priamo v knižnici budú vyžrebovaní piati výhercovia, ktorí dostanú odmenu.
Miesto: LitPark, Kukučínova 2

Program od 27. januára do 28. februára 2014

3. februára, 10:00 – 16:00 hod.
Súboj čitateľov v hraní spoločenských hier
Súboj je určený pre všetky vekové kategórie čitateľov našej knižnice a na jeho víťazov čakajú zaujímavé ceny.
Miesto: LitPark – Knižnice pre mládež mesta Košice, Kukučínova 2

Program od 16. do 31. decembra 2013

Do 18. decembra
Vianočná knižka sa otvára 2013

Pondelok, 16. decembra

Andrea Gregušová
O 8:00 hod. – ZŠ Bruselská
O 10:30 hod. – ZŠ Družicová
O 14:00 hod. – LitPark, Kukučínova 2

Gabriela Futová
O 9:00 hod. – ZŠ Belehradská
O 11:00 hod. – ZŠ Čordákova 50

Utorok, 17. decembra

Andrea Gregušová
O 8:00 hod. – ZŠ Jána Pavla II.
O 10:30 hod. – Boženy Němcovej 27, OC Merkur

Gabriela Futová
O 9:00 hod. – ZŠ Tomášikova
O 11:00 hod. – ZŠ Krosnianska 4

Peter Karpinský
O 8:30 hod. – ZŠ Jenisejská
O10:30 hod. – Humenská 9

Streda, 18. decembra

Dalimír Stano
O 10:00 hod. – LitPark, Kukučínova 2

Martin Vlado
O 17:00 hod. – LitPark, Kukučínova 2

Do 20. decembra
Výstava šlabikárov z celého sveta
Výstava ponúka viac ako 400 vystavovaných šlabikárov zo 141 štátov sveta.
Miesto: LitPark, Kasárne/Kulturpark

 

Program od 2. do 16. decembra 2013

Od od 2. do 18. decembra

Vianočná knižka sa otvára

Info na www.kosicekmk.sk.

 

Do 20. decembra

Výstava šlabikárov z celého sveta

Výstava ponúka viac ako 400 vystavovaných šlabikárov zo 141 štátov sveta.

Miesto: LitPark, Kasárne/Kulturpark


Od 24. do 26. októbra

Číta celá rodina 2013

3. ročník rodinného festivalu zahŕňa besedy so spisovateľmi, tvorivé dielne s výtvarníkmi a ilustrátormi, workshopy pre rodičov, výmennú burzu prinesených detských kníh, literárny večer.

 

Štvrtok, 24. októbra

 

O 9:00 hod.

Otvorenie festivalu s Gabrielou Futovou a Tiborom Hujdičom

Začiatok festivalu spojený so slávnostným otvorením novej pobočky a Múzea detskej knihy.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 11:00 hod.

Nejdem a basta!

Autorská beseda s Gabrielou Futovou.

Miesto: ZŠ Družicová 4

 

O 11:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: ZŠ Bukovecká 17

 

O 11:00 hod.

Čarovná Ivona Březinová s dcérou Veronikou

Miesto: ZŠ Jenisejská 22

 

O 14:00 hod.

O troch grošoch

Komunitné podujatie s Gabrielou Futovou.

Miesto: Kultúrne stredisko, Budapeštianska 30

 

O 14:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 15:00 hod.

Čarovná Ivona Březinová s dcérou Veronikou

Miesto: Detská fakultná nemocnica

 

Piatok, 25. októbra
O 8:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: ZŠ Krosnianska 2

 

O 8:00 hod.

Striga zo strojovne Petra Gajdošíka

Miesto: Humenská 9

 

O 9:00 hod.

Čarovná Ivona Březinová s dcérou Veronikou

Miesto: ZŠ Fábryho 44

 

O 9:00 hod.

Nejdem a basta!

Beseda s Gabrielou Futovou.

Miesto: ZŠ Starozagorská 8

 

O 10:00 hod.

Striga zo strojovne Petra Gajdošíka

Miesto: ZŠ Mateja Lechkého, Ulica Jána Pavla II. č. 1

 

O 10:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: ZŠ Krosnianska 4

 

O 11:00 hod.

Čarovná Ivona Březinová s dcérou Veronikou

Miesto: ZŠ Ľudovíta Fullu, Maurerova 21

 

O 11:00 hod.

Keď sa Šebestovci smejú

Predstavia sa Juraj a Kamila Šebestovci, moderuje Dado Nagy.

Miesto: ZŠ Jenisejská 22

 

O 11:00 hod.

Nejdem a basta!

Beseda s Gabrielou Futovou

Miesto: ZŠ Postupimská 37.

 

O 11:00 hod.

Kniha pre deti od A po Zet s Hanou Naglik a jej krotiteľmi

Miesto: Boženy Němcovej 27, OC Merkur

 

O 11:00 hod.

Klára sa už mátoh nebojí!

Predstaví sa Petra Nagyová-Džerengová s rodinou, moderuje Zuzana Belková.

Miesto: Humenská 9

 

O 11:00 hod.

Paskudárium

Predstaví sa Dušan Taragel s rodinou.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 12:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: ZŠ Bernolákova 18

 

O 12:00 hod.

Striga zo strojovne Petra Gajdošíka

Miesto: ZŠ Janigova 2

 

O 12:30 hod.

Generácia Juraj a generácia Kamila

Predstavia sa Juraj a Kamila Šebestovci, moderuje Dado Nagy.

Miesto: Centrálna požičovňa, Tajovského 9

 

O 13:30 hod.

Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov

Predstaví sa Dušan Taragel s rodinou.

Miesto: Nezábudka, Poľovnícka 8

 

O14:00 hod.

Klára, Mátohy a Petra

Predstaví sa Petra Nagyová-Džerengová s rodinou, moderuje Zuzana Belková.

Miesto: ZŠ Čordákova 50

 

O 14:00 hod.

Kniha pre deti od A po Zet s Hanou Naglik a jej krotiteľmi

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 15:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: Detská fakultná nemocnica

 

O 17:00 hod.

Rozruch medzi poškolákmi

Večerníčkové čítanie s Gabrielou Futovou.

Miesto: Nám. J. Mathého 1, OD Mier

 

O 17:00 hod.

Ako vyzerá večerné čítanie v rodine Petry Nagyovej-Džerengovej

Moderuje Zuzana Belková.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

Sobota, 26. októbra

 

O 10:00 hod.

Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov

Predstaví sa Dušan Taragel s rodinou, moderuje Zuzana Belková.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 10:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 11:00 hod.

Kniha pre deti od A po Zet s Hanou Naglik a jej krotiteľmi

Moderuje Dado Nagy.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 11:00 hod.

Hanička bez rúk

Divadelné predstavenie pre deti na motív Slovenskej ľudovej rozprávky v podaní Lukáša Tandaru.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 12:00 hod.

Klára, Mátohy a Petra Nagyová-Džerengová s rodinou

Moderuje Zuzana Belková.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 12:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 13:00 hod.

Striga zo strojovne Petra Gajdošíka

Moderuje Dado Nagy.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 13:00 hod.

Kade ľahšie

Dramatizácia pre deti na motív rozprávky Braňa Jobusa v podaní Miriam Ryšavej.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 14:00 hod.

Čarovná Ivona Březinová s dcérou Veronikou

Moderuje Zuzana Belková.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 14:00 hod.

Veselé čítanie s Mrkvičkom

Divadelné čítanie z kníh pre deti s Tiborom Hujdičom.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 15:00 hod.

Keď sa Šebestovci smejú

Predstavia sa Juraj a Kamila Šebestovci, moderuje Dado Nagy.

Miesto: Kasárne/Kulturpark

 

O 15:00 hod.

Hanička bez rúk

Divadelné predstavenie pre deti na motív Slovenskej ľudovej rozprávky v podaní Lukáša Tandaru.

Miesto: Pavilón Foxtrot, Kasárne/Kulturpark

 

O 18:00 hod.

Literárny večer s hosťami festivalu

Hudba: Veronika a Martin Husovskí, moderujú: Dado Nagy a Zuzana Belková.

Miesto: Kasárne/Kulturpark


Tags: ,

Prečítajte si aj:









pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Knižnica pre mládež mesta Košice
  1. […] Viac informácií nájdete na stránke http://www.kosicekmk.sk. Kompletný program podujatia nájdete aj TU. […]

    Komentoval Opäť „Číta celá rodina“ | Zajtrajšie noviny dňa 20.10.2013 o 17:19:35







Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems