Jančiči a Brumko budú mať premiéru na domácej pôde – v Košiciach

| Pozvánky | 25. 1. 2017

Rozprávkovým príbehom už o niekoľko dní oficiálne odštartujú spoluprácu dvaja Košičania – divadelní herci, ktorí sa rozhodli spojiť sily, aby deti nielen zabavili, ale pripomenuli im, aká je zelenina zdravá, či ako sa vyrába med. Predstavenie Ako Jančiči stretla Brumka“ bude mať premiéru 11. februára 2017 v Historickej radnici v Košiciach.

Obrazok vseobecny

Prvý spoločný projekt už o niekoľko dní predstavia herci Anna Grega Mižič a Ján Jakab. Ide o detské predstavenie, v ktorom využijú svoje doterajšie skúsenosti. Divadelné umenie a tanec prepoja autorskými pesničkami s edukačným charakterom. Obaja účinkujúci sú absolventmi Akadémie umení v Banskej Bystrici, majú za sebou desiatky predstavení v profesionálnych divadlách. Anna sa v súčasnosti okrem iného venuje dabingu a hudbe, Ján aktuálne pôsobí v školskom sektore na Súkromnom hudobnom a dramatickom konzervatóriu na Požiarnickej ulici. Formou humoru sa deťom tiež pravidelne snažia spríjemniť pobyt v nemocniciach ako klauni prostredníctvom združenia Červený nos Clowndoctors.

Rozprávkovú postavu Jančiči stvárni Anna Grega Mižič, ktorá sa hudbe venuje intenzívne už niekoľko rokov. Spolupracovala aj s hudobníkmi ako Martin Husovský, Peter Tomko, či Miroslav Szirmai: „Ide o príbeh kamarátstva, ktorý je prepojený pesničkami a veselým tancom. Našim cieľom je odtrhnúť deti od televízie a tabletov a ukázať im krásu dramatického umenia hravou formou. Chceme ich zabaviť, ale možno aj trošku pomôcť rodičom, ktorí sa napr. pasujú s tým, že si ich ratolesti nechcú umývať zúbky,“ povedala Anna Grega Mižic.

V bývalom kine Slovan jej bude robiť spoločnosť Brumko, ktorého úlohy sa zhostil Ján Jakab. S predstaveniami pre deti má skúsenosti aj z Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Oprávnene sa hovorí, že detský divák je ten najnáročnejší. Reaguje spontánne. To, čo cíti, vám dá aj najavo a nič vám nedaruje, a práve úprimnosť je na tom skvelá. Keď vidíte ako na vás pozerajú so zatajeným dychom a potom medzi sebou rozprávajú o jednotlivým pasážach, to človeka nabije na niekoľko dní. Nepochybujem, že ich zaujmú aj kostýmy či scéna, ktoré sme vytvorili vlastnými silami,“ dodal Ján Jakab.

Jančiči plagát


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jančiči a Brumko budú mať premiéru na domácej pôde – v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems