Incredible India v Cestovateľskom kine

| Cestovanie, Pozvánky | 30. 1. 2017

Kedysi na ňu vravel: NIKDY. Veľké a podčiarknuté! Lebo to vraj nie je pre neho. Teraz v krajine kontrastov trávi minimálne 14 dní v roku a hovorí o najlepšej dovolenke. Čím si zatracovaná India získala cestovateľa Martina Navrátila?

Na začiatku boli predsudky a predstava o špine a žobrákoch. Tých však nájdete len v turistami obľúbených destináciách ako Taj Mahal či Váránasí. Jeho lákalo čosi iné – nedotknutý kus prírody na severovýchode. Pre turistov ho sprístupnili len nedávno, a preto tu zatiaľ nenájdete stopy po komerčnom svete. Namiesto toho môžete obdivovať čistotu, budhisticko-tibetské chrámy pri hraniciach s Bhutánom a Tibetom či prejsť sa po stromových mostoch, z ktorých sa každý buduje približne deväť rokov.

India je pestrosť
„Každý deň je úplne iný – ako strana v knihe. Stále musíš mať otvorené oči, aby ti nič neušlo. V Indii na teba čakajú neskutočné zážitky, ktorým doma nikto nechce uveriť, lebo znejú bizarne,“ vraví Martin Navrátil. Slon pred parlamentom alebo krava v strede diaľnice, aj to je len bežný deň. Tradície sa tu prežívajú intenzívne a s hrdosťou, rovnako ako aj oslavy. Martin zažil v Indii najväčší sviatok Khumb mela. Počas neho sa 80 miliónov pútnikov zíde na jednom mieste. „Predstavte si nielen ten dav, ale aj rôzne náboženské smery, ktoré sa tu stretnú,“ popisuje. Už onedlho indické ulice prebudí oslava sviatku Holi, keď na seba ľudia (mimochodom zo všetkých kútov sveta) hádžu farebný prášok. Práve tieto udalosti odkryjú cestovateľom autentickú Indiu.
Martin Navrátil ju prešiel takmer celú, od predhorí Himalájí cez Dardželing až k Arunachal Pradesh. Zvedavosť ho zaviedla aj do centrálnej časti, kam sa veľa cestovateľov nechystá. Zo všetkých ciest si priniesol fotografie a veľa zážitkov, s ktorými sa podelí 14. februára o 20:00 v Kine Úsmev. Vstupenky kúpite za 4 eurá v predpredaji v pokladni kina každý deň od 17:00 do 20:00.

Patrícia Papcunová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Incredible India v Cestovateľskom kine

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems