Výmenníkové komunity, komunitné výmenníky

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 19. 12. 2016

Mladí ľudia z OZ Loďka nádeje vymysleli nízkoprahový detský klub. Priestor im poskytol Výmenník Važecká a vznikol tak Štvorlístok. Už viac ako dva roky sa snaží deťom vymýšľať zmysluplné aktivity a teraz hľadá aj dobrovoľníkov.

klub-1

Tomáš Gargalík je mladý chalan, ktorý sa rozhodol, že svoj život nebude žiť len pre seba. Popri práci dobrovoľníka pre Arcidiecéznu charitu Košice v sebe objavil nadšenie pre prácu s deťmi. Bavilo ho plánovanie a realizácia zmysluplných voľnočasových aktivít. Spolu s priateľmi sa podujal založiť občianske združenie s ambíciou vytvoriť nízkoprahový detský klub. No chýbal vhodný priestor. Tomáš a jeho spolupracovníci sa však nevzdávali a po čase narazili na výmenníky. Ich zámer bol prijatý veľmi pozitívne, a tak sa od mája 2015 plaví Loďka nádeje na výmenníkových vodách. Nízkoprahový klub otvorený pre všetky deti dostal názov Štvorlístok. Aktuálne prebieha v priestoroch Výmenníka Važecká každý druhý štvrtok od 16:00 do 19:00. „Snažíme sa, aby bol každý Štvorlístok iný, aby sa deti nezačali nudiť. Medzi naše základné aktivity patria tvorivé dielne, hranie rôznych spoločenských hier, pohybové aktivity a k dispozícii máme tiež aj X-BOX. Za sebou už máme aj väčšie akcie ako Mikuláša, halloweensku párty, tanečný workshop či veľké piknikovisko na streche výmenníka. V lete sme dokonca organizovali aj prímestský tábor,“ opisuje klubové aktivity Tomáš.

V rámci OZ Loďka nádeje funguje aj silná sieť dobrovoľníkov. Dokopy je ich okolo tridsať, no tých najaktívnejších je zo desať. Ak ťa baví práca s deťmi si vítaný. Viac informácií nájdeš na www.vymenniky.sk.

Lucia Hrubá
Foto: OZ Loďka nádeje


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výmenníkové komunity, komunitné výmenníky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems