Vycestujte s Úsmevom do Japonska

| Pozvánky | 5. 12. 2016

Japonci majú viac domácich miláčikov ako detí, čierna mačka je pre nich znak šťastia a melóny pestujú v tvare kocky, aby sa im lepšie skladovali. Aj tieto nezvyklosti robia z krajiny vychádzajúceho Slnka jedno veľké prekvapenie. V Cestovateľskom kine Úsmev o ňom porozpráva sprievodkyňa Katarína Lišková.

obr-4

„Choď! Veď všade žijú ľudia“
Túto radu dostala Katarína Lišková pred 10 rokmi od babičky pri svojej prvej pracovnej ceste do Indie. Neskôr sa zamilovala do Kuby, Madagaskaru či Japonska. Práve posledná krajina v nej vyvolala pozitívny kultúrny šok a podľa jej názoru dokáže ohromiť aj skúseného cestovateľa.  Prekvapilo ju, že napriek pretechnizovanej dobe preferujú Japonci hotovosť a že u nich všetko funguje na sto percent. „Na všetko majú mapky, návody a nič nenechávajú na náhodu,“ vysvetľuje Katarína a vzápätí konkretizuje: „Ak na letisku vypisujete vstupný formulár, na stojane sú k zapožičaniu okuliare v prípade, ak ste si svoje zabudli.“ I napriek tomu, že Japonsko je pre ňu unikátna destinácia, Slovensko je stále jej najobľúbenejšou krajinou.

O svojich cestách, fotografovaní, ale najmä o živote v Japonsku porozpráva Katarína Lišková 21. decembra o 20:00 v Kine Úsmev. Lístky kúpite v predpredaji, v pokladni kina za 3 eurá.

Eva Barnišinová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vycestujte s Úsmevom do Japonska

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems