Sídliskový deň a vianočný sen

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 5. 12. 2016

Módna performancia Snow White, výstava Valérie Kovassyovej, svetelná inštalácia Sneh, sviatočná dekorácia, punč aj darčeky. Vianoce sa vo Výmenníku Štítová oslavujú už 13. decembra o 18:00.

sidlisko-1

Sídliskový deň otvára dvere výmenníkov pre komunity a obyvateľov.

Sídliskový deň otvorí netradičným spôsobom predstavenie Snow White výmenníkovej značky oblečenia VYVA. Najnovšia kolekcia, prezentovaná aj na Košice Fashion Weeku, prepojí  atmosféru Vianoc s teplom z krbu, pukaním dreva a vytvorí rodinnú a sviatočnú pohodu. Rozprávková kolekcia vás vyvedie z tmy do svetla, k slávnostne prestretému vianočnému stolu, výzdobu ktorého zabezpečí kvetinárstvo ZOYA. Kultúrna mediátorka výmenníka Beáta Andrejková pri ňom predstaví tradičné sviatočné zvyklosti.

Počas Sídliskového dňa sa dvere výmenníkov otvárajú verejnosti a prezentujú sa aktivity, kreatívci a komunity, ktoré vo výmenníkoch tvoria a realizujú svoje nápady.

sidlisko-2

Módna značka VYVA.

Handmade čižmy a premiéra dokumentu
Okrem vianočného punču je pripravený aj sprievodný program. Lektorka Silvia Lukačínová povedie kreatívnu dielňu na výrobu čižiem a počas celého večera bude sprístupnená výstava amatérskej maliarky Valérie Kovassyovej s názvom Fantázia. A prvýkrát sa premietne krátke video Filmového ateliéru SPÚŠŤ. Dokument mapuje príbehy ľudí žijúcich na Štítovej ulici v bezprostrednej blízkosti výmenníka.

Hajlajtom Sídliskového dňa bude mesačná inštalácia Sneh svetelných dizajnérok Laury Murguía Sanchez, Lenky Balážovej a študentov Svetelného dizajnu Fakulty umení TUKE. Ak sa zapojíte do vianočnej tomboly,  neodídete bez darčeka.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív Výmenníkov

sidlisko_4

sidlisko-3

Sídliskový deň vo Výmenníku Važecká pripravil program aj pre bikerov.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Sídliskový deň a vianočný sen

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems