Novoty na Hlavnej ulici

| Mesto Košice, Vianočné trhy | 5. 12. 2016

Pod stromčekom bude vyhrávať Vianočné rádio, pri Urbanovej veži zažijete rekonštrukciu stredovekých Vianoc a deti pôjdu na návštevu do Krajiny Rozprávkovo. Advent v Košiciach potrvá do 23. decembra.

Košice rozprávkové Vianoce sa už tradične začínajú 5. decembra rozsvietením vianočného stromčeka pri Immaculate. V rovnaký deň sa otvoria stánky s medovinou, vareným vínom, rozličnými dobrotami a chýbať nebudú remeselníci so svojimi výrobkami. Trhy budú otvorené vždy od 17:00 do 22:00 do 23. decembra. Z Vianočného rádia zaznejú po prvýkrát najväčšie domáce aj zahraničné hity. Po 19:00 ich denne okrem nedele namixuje DJ priamo na pódiu. Miesto pri fontáne so zverokruhom sa 9., 10., 16. a 17. decembra premení na Krajinu Rozprávkovo. Bude to veľká tvorivá dielňa s prekvapeniami a hrami. Vezmite tam deti na stretnutie s rôznymi rozprávkovými postavičkami. Novinkou sú adventné programy zamerané na národnosti žijúce v našom meste. V nedeľu 11. decembra o 16:30 pri Dolnej bráne svoje sviatkovanie priblíži maďarská menšina, keď krásne skladby zaspieva spevácky súbor Jesenná ruža z klubu Csemadok. Nové veci sa budú diať aj pri Urbanovej veži. Členovia Via Cassa 11. decembra ukážu, ako sa oslavovali Vianoce v stredoveku. Rekonštrukcia bude obohatená o rituál odmeňovania mestských slúžnych i špeciality stredovekej kuchyne.

Tisícky svetiel
Na takmer 20 m vysokom smreku pri Immaculate pribudne ďalšia 1000 m dlhá svetelná reťaz so 6000 LED svetlami. Pri Dolnej bráne bude 6 metrový svetelný anjel. Tamojšie stromy ozdobia veľké žiariace gule. Novinkou budú dva vysvietené stromy pri Štátnom divadle Košice. Na každom sa rozžiari 25 kusov 12 m dlhých svetelných reťazí.

Podrobný program Košických rozprávkových Vianoc nájdete na str. 13 alebo na www.kosice.sk.

Lucia Korečková

kosicke_vianoce_2016_plagat_a2-page-001


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Novoty na Hlavnej ulici

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems