Chystá sa Nonstop 24 hodinová korčuľovačka na ľade

| Mesto Košice, Šport | 19. 12. 2016

Vo februári sa na ľadovej ploche v T-Systems Športovo-zábavnom areáli na Alejovej stretlo 1610 korčuliarov. Celkovo najazdili 1298 km a vytvorili slovenský rekord v počte účastníkov i najazdených kilometrov. Prekoná ho Nonstop 24 hodinová korčuľovačka?

„Cieľom podujatia je spropagovať tento pekný šport, zdolať slovenský rekord a zároveň sa pokúsiť o zápis do Guinessovej knihy rekordov. Podmienkou je, aby bol počas 24 hodín nepretržite na ľade aspoň jeden korčuliar,“ približuje Viliam Rác, organizátor podujatia.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť elektronicky na Facebooku: Športovo zábavný areál, na webe MČ Košice Juh alebo na stránke Košice – Európske mesto športu. Vyplnia stručný formulár a vyberú si z ponúkaných časových úsekov. Prihlásiť sa môžu aj priamo na mieste 28. decembra, no počet účastníkov na každý úsek je limitovaný (40 korčuliarov) a môže sa stať, že už nebude voľné miesto. Kilometre sa odmerajú elektronicky prostredníctvom čipov.

Naplánovaná je aj diskotéka s rôznymi DJ-mi. Podávať sa bude varené víno, čaj, káva, a ak počasie dovolí, organizátori sprístupnia tamojšie ihriská či fitnes. Podujatie sa začne 28. decembra o 16:00 a vyvrcholí na ďalší deň o 16:00.

Lucia Korečková

korculovanie_2016


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chystá sa Nonstop 24 hodinová korčuľovačka na ľade

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems