U. S. Steel a Karpatská nadácia otvorili grantový program

| Pozvánky | 21. 11. 2016

Ak máte napísaný projekt, čo pomôže verejnosti a komunitám, no nemáte naň peniaze, skúste požiadať o grant spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskú nadáciu. Celkovo sa prerozdelí 13 500 eur, na jeden projekt môžete získať maximálne 2500. Uzávierka prihlášok je 16. januára 2017.

Unikátnosť grantového programu Spoločne pre región vidí Scott Buckiso, prezident hutníckej spoločnosti, v tom, že „nejde len o poskytnutie finančnej podpory, ale aj o zapojenie a spoluprácu našich zamestnancov s inými organizáciami.“ O grant teda môže požiadať akékoľvek neziskové združenie a miestna samospráva z Košického a Prešovského kraja, ak v nich aktívne pôsobia zamestnanci U. S. Steel a jej dcérskych spoločností. „Ak chceme pozdvihnúť tento región, musíme to robiť spoločne,“ konštatuje riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel.

nadacia

OZ Barlička Prešov získalo v roku 2015 grant na projekt Bezpečne na cestách, bezpečne domov… Foto: archív Karpatskej nadácie

Načo je grant určený?
Program v roku 2017 podporí projekty zamerané na zvýšenie bezpečnosti v rôznych oblastiach života, na environmentálne a vzdelávacie činnosti, ako aj na voľnočasové aktivity pre deti a mládež. Od svojho vzniku poskytol finančnú pomoc 89 projektom v celkovej hodnote viac ako 228 000 eur. Žiadosť o poskytnutie grantu nájdete na karpatskanadacia.sk.

Eva Barnišinová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: U. S. Steel a Karpatská nadácia otvorili grantový program

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems