Tabačka poskytne priestor na užitočné aktivity. Zadarmo!

| Pozvánky | 21. 11. 2016

Okrem toho pomôže aj s technikou, organizáciou či promom. Umožňuje to nový košický projekt Otvorená Tabačka. Stačí mať dobrý nápad na neziskovú alebo verejnoprospešnú činnosť.

Na začiatku je potrebná konzultácia s koordinátorom programu Borisom Kriškom. Po prezentácii a schválení daného projektu poskytne Tabačka vhodné priestory na jeho uskutočnenie. Takýmto spôsobom môžete realizovať aktivity pre svoju komunitu – pre susedov, ľudí s podobnými záujmami, spoluobčanov – odborné semináre (na tému prírody, umenia, vzdelávania, zdravia), hudobné a kreatívne workshopy (tanec, spev, ručná výroba) či diskusie (dianie v spoločnosti – v Košiciach, na Slovensku i vo svete). Koordinátora môžete kontaktovať mejlom na boris@tabacka.sk alebo telefonicky 0905 480 905.

tabacka-1

Do schránky nápadov môžete prispieť svojimi tipmi na zlepšenie komunitných vzťahov v Tabačke a susedskom okolí.

Voľne prístupný už aj Komunitný Hub
Prvým projektom programu Otvorená Tabačka bola renovácia a otvorenie Komunitného Hubu v priestoroch kaviarne Fabricafe v Tabačke. V ňom môžu občania, organizácie či školy bezplatne organizovať svoje aktivity. „Má slúžiť ako akýsi ‚inkubátor‘ pre občiansky aktivizmus,“ vysvetľuje Nina Šilanová z Tabačky. Od 1. novembra je Komunitný Hub a jeho vybavenie prístupné počas pracovných dní od 10:00 – 16:00 (po dohode je možnosť predĺženia od 8:00 – 18:00).

V rámci Otvorenej Tabačky sa chystá aj séria workshopov na nedeľné popoludnia. Ich organizovanie bude závisieť od momentálne prebiehajúceho prieskumu a záujmu Košičanov. Pripravujú sa kreatívne a DJ workshopy, workshopy o varení, Restaurant days a Vianočné otvorené trhy.

Eva Barnišinová
Foto: archív Tabačky

trhy01

Trhy v Tabačke.

tabacka-2

Rekonštruckia Komunitného HUBu v priestoroch Fabricafe.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tabačka poskytne priestor na užitočné aktivity. Zadarmo!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems