Do Košíc sa vráti britská legenda funk-jazzu, skupina Incognito

| Pozvánky | 14. 11. 2016

Britská jazz-funková ikona, skupina Incognito, zavíta v piatok 25. novembra 2016 po niekoľkých rokoch opäť do Košíc. 14-členná formácia vystúpi v Tabačke Kulturfabrik. Vstup na podujatie bude počas celého večera bezplatný, kapacita je však limitovaná.

Svetoznáma formácia Incognito, ktorá je považovaná za priekopníka v štýle zvanom acid jazz, zavítala do Košíc naposledy v roku 2013 ako hlavný headliner Košických jazzových dní. V rámci Slovenska vystúpili v minulosti aj na Bratislavských jazzových dňoch či na koncertnom cykle City Sounds of Bratislava.

Koncert v Tabačke otvorí v piatok večer 25. novembra multiinštrumentalista Eugen Botoš so svojím Funk Project. Botoš je považovaný za talentovaného hudobného vizionára. Úspechy slávi aj za hranicami. „Spolu s frontmanom kapely Incognito Jean-Paul ‚Blueyim‘ Maunickom sme produkovali album speváčky z jeho kapely. Prvýkrát sa s ním však osobne stretnem až v Košiciach,“ vyjadril sa Botoš.

incogband2015

Po predkapele sa už priestor na pódiu otvorí pre najväčšiu hviezdu večera. Skupina Incognito má za sebou vyše 35-ročnú históriu. Charakteristická je jej zmes jazzu, soulu a funku. Hudobníci väčšinou dokážu koncertné haly naplniť a najmä poriadne roztancovať svojich fanúšikov. Po vystúpení headlinera sa na pódiu predstaví zmes „tabačkovských“ DJ-ov, vystupujúcich pod značkou „Moody“.

Piatková párty je spojená s oslavou 2. narodenín mediálneho domu KOŠICE:DNES. Aj preto bude vstup do Tabačky bezplatný. Kapacita je však limitovaná, preto sa oplatí prísť včas. Program v Tabačke začne o 20. hodine.

O SKUPINE INCOGNITO:
História kapely Incognito siaha do sedemdesiatych rokov, ktoré sú považované za zlatú éru zmesi jazzu, soulu a funku. Kapelu založil Jean-Paul „Bluey“ Maunick spolu s Paulom „Tubbs“ Williamom (obaja boli pôvodní členovia disco-funkovej formácie Light of the World). 1. album Jazz Funk vydala kapela v roku 1981.

Incognitu priali aj deväťdesiate roky. Prerobením hitu Don´t You Worry ´Bout a Thing od velikána Stevieho Wondera bodovali na mnohých britských aj amerických hudobných rebríčkoch. Posledné dva albumy – Amplified Soul (2014) a In Search Of Better Days (2016) – sú dôkazom, že skupina Incognito ešte rozhodne nepatrí do starého železa a má svojim fanúšikom čo ponúknuť. Presvedčiť sa o tom môžu aj Košičania, a to už v piatok 25. novembra o 20.hodine v Tabačke Kulturfabrik.


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Do Košíc sa vráti britská legenda funk-jazzu, skupina Incognito

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems