Cestovateľské kino o Transsibírskej magistrále

| Pozvánky | 7. 11. 2016

Transsibírska magistrála je vlakové dobrodružstvo naprieč najdôležitejšími mestami Ruska, nedotknutou prírodou Mongolska, zaujímavým Pekingom a Veľkým čínskym múrom. Osemkrát ju absolvoval cestovateľ Martin Navrátil. Sedem dní vo vlaku si zakaždým chválil. Lebo Rusko spoznáte, až keď uvidíte jeho mestá, dediny či brezy lemujúce trať dlhú 9288 kilometrov.

ck_trans_23_11_poster

Martin Navrátil porozpráva o Transsibírskej magistrále v rámci Cestovateľského kina. Prinesie so sebou fotografie a ukáže, čo všetko zažijete v hoteli na železničnej trati. „Na Rusko môžete mať hocijaký názor, ale jeho stanice a vlaky patria medzi najlepšie na svete. Čisté, spoľahlivé a hlavne informačne veľmi dobre pripravené. Vlaky chodia na minútu presne a zatiaľ sa mi nestalo, aby meškali,“ hovorí Martin na margo pohodlia. No výletná loď to podľa jeho slov nie je. „Ide o klasickú linku, kde vlak stojí niekoľko minút minimálne na troch zastávkach počas dňa. Preto si treba cestu naplánovať tak, aby ste videli ruské mestá. Spojenie je časté ako naše vnútroštátne linky. Čiže je to podobné, akoby ste cestovali na trase Bratislava – Košice, akurát, že až 7 dní.“ A namiesto Vysokých Tatier a Trenčianskeho hradu by ste videli krásy východnej Ázie, Veľký čínsky múr či pestrý Peking.

Cestovateľské kino s Martinom Navrátilom sa koná v Kine Úsmev 23. novembra o 20:00. Lístky kúpite v predpredaji za 3 eurá v pokladni kina, každý deň od 17:00 do 20:00.

Redakcia


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Cestovateľské kino o Transsibírskej magistrále

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems