Umelecký skvost a technologická novinka Volodymyra Larinova

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 10. 10. 2016

Ukrajinský umelec predstavuje košickej verejnosti autorskú florentskú mozaiku. Inšpiroval sa svetom klasickej florentskej mozaiky v tvorbe talianskych umelcov, no pristúpil k nej originálnym a nezvyčajným spôsobom. Drahé kamene nahradil dostupnejším prírodným materiálom a zmenil tak tradičnú technológiu.

Volodymyr Larionov sa narodil v roku 1947 v Kyjeve. Pôsobil ako architekt, dizajnér a staviteľ v ukrajinských podnikoch. Od roku 2000 pracoval na vzniku inovatívnej technológie pre tvorbu florentskej mozaiky. Jeho autenticita spočíva v tom, že umelec sa rozhodol nahradiť drahé prírodné kamene iným dostupným prírodným materiálom, čím úplne zmenil tradičnú technológiu.

afm_vystava

Umelec – inovátor
Vývoj umelcovej autorskej mozaiky trval vyše 10 rokov. S novým postupom zároveň vymyslel aj spôsob ochrany diela pred nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia. Použitie novej technológie umožnilo Volodymyrovi farebne znázorniť rozmanitosť obrazov a vzorov v rôznorodých prírodných kameňoch. Autor bol ocenený na viacerých medzinárodných výstavách ako napríklad Dni slovanského umenia v Berlíne, Výstava moderného umenia v Sank-Peterburgu, Medzinárodná výstava slovanského umenia v Taliansku, Ruský týždeň umenia v Sokolniki či Medzinárodný veľtrh súčasného umenia v Kyjeve a tiež v rôznych slovenských mestách. Jeho obrazy sa nachádzajú v súkromných zbierkach v USA, Nemecku a iných krajinách.

Jedinečnú tvorbu nevšedného umelca si môžete pozrieť vo Výmenníku Obrody. Výstava je otvorená vždy od pondelka do štvrtka v čase od 16:00 do 18:00 a v piatok na požiadanie pri minimálnom počte dvoch osôb.

Lucia Hrubá
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Umelecký skvost a technologická novinka Volodymyra Larinova

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems