Pozývame deti na festival animovaného filmu

11. – 13. október ● Kunsthalle v Košiciach ● Bienále animácie Bratislava

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 10. 10. 2016

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana v rámci úspešnej spolupráce s K13 prináša na východ Bienále – festival animovaného filmu. Cieľom je spoznať kreslenú tvorbu pre deti, hodnotiť ju a podporovať jej vznik. Košická ponuka bude bohatá. Na plátne sa vystriedajú desiatky filmov. Súčasťou festivalu je súťaž o Cenu detského diváka a medzinárodná porota udelí aj významné ocenenia.

bab_2016_plagat_web-page-001

Kreslené detské príbehy
Bienále trvá tri dni a každé dopoludnie bude patriť Medzinárodnej súťaži BAB spojenej s premietaním pásiem ukážok pre deti 1. a 2. stupňa základných škôl. V utorok 11. októbra sa pozriete do Čarovného sveta kresleného filmu. Čakajú vás zaujímavé snímky z histórie slovenskej animovanej tvorby. Večer si oddýchnete pri unikátnych kolekciách víťazných filmov z troch ročníkov festivalu vo francúzskom Annecy. Streda bude zábavná. Postará sa o to veselá animácia slovenského výtvarníka a režiséra Vladimíra Malíka. Tiež na vás čaká prehliadka toho najlepšieho z Annecy 2016. Štvrtok = najlepšie filmy FAMU. Pôjde o predstavenie výberovej filmovej kolekcie animovaných snímok k 25. výročiu vzniku Katedry animovanej tvorby FAMU Praha.

Na Bienále si pozriete aj detské ilustrácie slovenských autorov známe z júlovej výstavy v Kulturparku. Vstup na festival je voľný. Podrobný program si prečítate na www.k13.sk/udalosti/bienale-animacie-bratislava.

Lucia Korečková

 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozývame deti na festival animovaného filmu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems