Nová hra divadla Na peróne je o xenofóbii

| Pozvánky | 10. 10. 2016

Plakali sme od smiechu. Alebo sa len cez slzy snažili zakryť naše pocity nad trpkosťou príbehu? ZN si 21. septembra pozreli premiéru divadelnej hry Na stáž!

Pätica hercov z divadla Na peróne spracovala tému vždy aktuálnu – xenofóbia, alebo ak chcete rasová neznášanlivosť. „Predstavenie je o tom, akým xenofóbnym národom sme a ako sa bojíme všetkého nového. „ Preto sa venujeme sa situáciám, ktoré vládnu svetu, emigrácii a tiež rómskej otázke,“ približuje hru členka divadla Jana Wernerová.

nastaz

V hre vystupuje typická slovenská rodina. Európska únia jej nariadila vziať k sebe stážistu neznámej národnosti. Zvláštne spolužitie začalo prinášať nové príbehy a situácie. Také, čo rozosmejú aj zamrazia. „S touto hrou sme sa veľmi trápili. Scenár sme prekopávali asi deväťkrát. Človek totiž k téme rasizmu pristupuje opatrne. Bojí sa, aby neprekročil hranice. Ľudia dnes majú strach. My však radi provokujeme a nechávame našich priaznivcov pozerať sa na to, čím sa aktuálne žije.“

Predstavenie Na stáž! si môžete pozrieť v Tabačke Kulturfabrik ešte 12. a 19. októbra. Lístky si rezervujte na production@naperone.sk.

Lucia Korečková
Foto: Michal Vasiľ


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nová hra divadla Na peróne je o xenofóbii

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems