Charlie Chaplin ožije v balete

| Pozvánky | 10. 10. 2016

Charlie Chaplin ako syn, manžel, otec a človek spomínajúci na chudobné detstvo. Takto chce legendu čiernobieleho filmu priblížiť choreograf a režisér baletu Ondrej Šoth. Nový titul bude mať premiéru 21. októbra v Štátnom divadle Košice.

Ondrej Šoth si na spoluprácu prizval scenáristku a dramaturgičku Zuzanu Mistríkovú. Choreograficky nechal priestor aj členovi baletu Marekovi Šarišskému, ktorý má na starosti detské časti predstavenia. Groteskné sekvencie vytvorí mím, herec a pedagóg Juraj Benčík. Je blízkym spolupracovníkom Milana Sláska, ako prvý a doteraz jediný Slovák pôsobil na pozícii clown v najúspešnejšom svetovom divadelnom Cirque du Soleil. Dôležitou súčasťou predstavenia budú kostýmy Ľudmily Várossovej, scénografia Juraja Fabryho a filmové fragmenty Vasyla Sevastyanova.

divadlo

Choreograf a režisér baletu ŠD Košice Ondrej Šoth. Foto: Jozef Marčinský

Ondrej Šoth chce súčasnému publiku priblížiť Charlieho Chaplina nielen ako geniálneho herca a filmového tvorcu, ale aj ako syna, manžela, otca. A v neposlednom rade človeka, ktorý aj napriek neuveriteľnej sláve a bohatstvu zostáva stále nohami na zemi. S pokorou a strachom spomína na časy, keď ako dieťa nemal čo jesť, prebýval na ulici a celé detstvo trpel veľkou chudobou.

Premiéra baletného predstavenia Charlie Chaplin bude 21. októbra v Historickej budove divadla.

Svjatoslav Dohovič


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Charlie Chaplin ožije v balete

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems