Zájdite na Filmový festival s čínskou príchuťou

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 9. 2016

Zoznámte sa s rôznymi filmovými titulmi z produkcie krajiny ďalekého východu. Čínsky filmový festival premietne príbeh života komiksovej karikaturistky, 500 rokov uväzneného kráľa aj sedemdesiatničky, z ktorej sa zo dňa na deň stane krásna 20-tka. Podujatie sa koná od 7. do 10. októbra v Kasárňach/Kulturparku, spustí ho otvárací ceremoniál za účasti veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky v SR LIN Lina o 17:00.

foto-1

Film Opäť 20.

Celý festival otvorí v piatok 7. októbra prvá snímka z ďalekého orientu. Film Choď preč pán Nádor! (17:00) vám ukáže príbeh založený na slávnej sérii komiksov karikaturistky Xiong Dun. Svoje najťažšie chvíle života zaznamenáva zábavnou formou. V sobotu sa v 90-minútovej snímke Opičí kráľ: Návrat hrdinu (18:00) zoznámite s kráľom, ktorý je za svoje neplechy už 500 rokov uväznený v klietke. Aby však pomohol malému chlapcovi utekajúcemu pred príšerami, dostáva sa na slobodu a stáva sa z neho veľký hrdina. Druhou ukážkou večera bude Opäť 20 (20:00). Spoznáte život 70-ročnej Shen Mengjum, ktorá je hrdá na to, že svojho syna vychovala úplne sama. No celý svet sa zmení, keď jedného dňa pri pohľade do zrkadla zistí, že má opäť 20, je mladá a krásna. V nedeľu je naplánované premietanie filmu Mládež (18:00), kde stredoškolák Ju Ran dostane neočakávanú možnosť zopakovať si ročník a prežiť školu odznova podľa svojich predstáv. Snímka Tigria Hora (20:00) nás vráti do konca 2. sv. vojny. Skupina tridsiatich vojakov sa v nej snaží očistiť lesy a hory od banditov. Vyvrcholením Čínskeho filmového festivalu budú v pondelok dve ukážky. Americký sen v Číne (18:00) je o trojici ambicióznych študentov. Stretnú sa v Pekingu a veria, že dostanú víza do Ameriky a splnia si svoj sen – byť bohatí a úspešní. No nie bez znalosti anglického jazyka! Festival uzavrie Phurbu a Tenzin (20:00) – snímka o veľkom kamarátstve, ktoré sa zmení na úhlavné nepriateľstvo.

foto-2

Snímka Americký sen.

Filmy budú v originálnom jazyku s anglickými a zároveň slovenskými titulkami. Vstupné sa neplatí. Podujatie sa koná v rámci festivalu Rozmanitosť. Viac info nájdete na www.k13.sk.

Lucia Korečková, K13
Foto: Slovenský filmový ústav


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zájdite na Filmový festival s čínskou príchuťou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems