Polievkový festival láme rekordy

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 12. 9. 2016

Netradičné suroviny, rôznorodé korenie, zmes chutí, rozmanitosť kultúr a „voňavá“ atmosféra. Klasické nedeľné menu ako slepačí vývar, rozhodne nehľadajte. Vyrazte na Polievkový festival a objavte recepty iných národností i kultúr.

Polievka je súčasťou kuchyne azda od nepamäti. Tradičná zemiačka, svadobná slepačia s domácimi rezancami či deťmi obľúbená sladká paradajková s ryžou. Každá rodina má svoj tajný recept na najlepšiu domácu. Aj kuchyne iných národností ukrývajú nezameniteľné receptúry a ingrediencie. Okoštujeme ich v Kulturparku na Polievkovom festivale 2016 v sobotu 8. októbra. Šéfkuchári i amatéri začnú servírovať od 14:00. Pripravia pre vás gurmánske zážitky za sprievodu pohodovej hudby.

polievka-1

Polievky pripravia rôzne národnosti a komunity z Košíc.

Piaty ročník sa pokúsi prekonať minuloročný slovenský rekord v počte rôznych druhov polievok na jednom mieste. Vtedy sa počas dvoch hodín sa skonzumovalo tisícsto litrov pochutiny, návštevníci si vyberali z 35 druhov. Najviac chutili stavbárska rybacia či šošovicová s marikľou. Aká polievka sa stane najlepšou v roku 2016, a ktorá získa Zlatú lyžicu festivalu, môžete rozhodnúť aj vy 8. októbra.

Lucia Nižníková
Foto: archív Výmenníkov

polievka-2

Najchutnejšia polievka získa Zlatú lyžicu festivalu.


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Polievkový festival láme rekordy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems