Malá farma

Vlastný svet uprostred veľkého mesta

| Stĺpček | 12. 9. 2016

S kolegyňou sme nasadli do auta, vôbec netušiac, kam ideme. V podstate sme šli odniesť letáky a plagáty na Malú farmu. Idylický názov, bola som v očakávaní, aké zvieratká uvidím. Nabudúce určite zoberiem aj deti. Tie zbožňujú farmy. Prešli sme okolo všetkých veľkých obchodných centier v Košiciach a odbočili na letisko. Že sme na mieste, sme spoznali podľa množstva hydiny na ceste. Dobrovoľníci v gumákoch a s vedrami v rukách nám povedali, že z druhej strany oploteného areálu máme silno búchať na plechové dvere. A tak sme búchali. Prostredie je na prvý pohľad trochu desivé, no búchali sme silnejšie. A potom sa objavili Gabika a Danka. V momente, ako vyšli z plechových dverí, mi bolo jasné, že je potrebné napísať ich príbeh. Žijú tu. Na Malej farme. Vo vlastnom svete, iba zopár metrov od neónových nápisov svetoznámych obchodných značiek. Svoj život venujú stovkám opustených zvierat, od psov a mačiek až po hydinu a kone. Dve dievčatá v unimobunke svoj denný čas rozdeľujú medzi kŕmenie, ošetrovanie, stavanie nových búd a kotercov, prinášanie nových zvierat, hľadanie adoptívnych rodín a v neposlednom rade zháňanie financií na chod celého tohto mikrosveta.

malafarma

V hlave som mala zmätok. Chcela som pomôcť, no nevedela som ako.  Potrebujú lepšie podmienky, krmivo, materiál na opravy kotercov a najmä dobrovoľníkov. Takých, čo vyvenčia chlpatých nezbedníkov, vyčistia búdy, možno opravia plot. Ak nie každý deň, tak aspoň cez Týždeň dobrovoľníctva (16. do 22. 9.).

Pomocnú ruku pridáva aj Dobrovoľnícke centrum košického kraja so svojou výzvou: Ak by chcela akákoľvek firma pravidelne prispievať na chod Malej farmy, radi jej umiestnime na plot na frekventovanej Watsonovej ulici bezplatnú reklamu. Ak máte záujem takto podporiť Gabiku a Danku a ich nie Malú farmu, tak nás kontaktujte na čísle 0905 601 861 alebo na dckk@dckk.sk. Priamo môžete dievčatá osloviť cez web www.malafarma.sk.

Mirka Langerová
Foto: Malá farma


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Malá farma

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems