Koščová a Geišbergovci na spoločnom turné

Zastávku si urobia aj v Košiciach

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 9. 2016

Katka Koščová a osobití pesničkári Geišbergovci spoja svoje hudobné skúsenosti do koncertu nabitého pozitívnou energiou.  Pri pódiu v Kasárňach/Kulturparku by ste nemali chýbať 29. septembra.

katka-2

Unikátne prepojenie niekoľkých hudobných svetov zažijete počas vystúpenia Katky Koščovej a jej klaviristu Daniela Špinera s hudobníkmi dvoch generácií Geišbergovcov. O sile koncertu svedčí vypredaný priestor Divadla Jonáša Záborského. Po Košiciach si to namieria aj do Nitry, Bratislavy, Trnavy a Banskej Bystrice.

Poetickí interpreti
Marián Geišberg, slovenský herec, spisovateľ, spevák a skladateľ tvorí so svojím synom Martinom výnimočné duo. Keď k ním pridáme ešte tretieho člena rodinného klanu, herca Mareka, výsledkom sú poetické melódie a ľubozvučné pesničky, čo rozosmejú, no občas aj rozplačú.

katka-1

Katka vydala niekoľko albumov, posledný s názvom Oknom v roku 2014. Na konte má aj CD Štedrý večer, Uspávanky či Nebotrasenie. Spolupracovala s viacerými kapelami, so skupinou Neřez absolvovala mnohé koncerty v susednom Česku. „Geišbergovci sú skvelí pesničkári so silnou výpoveďou, hutnými a plnokrvnými textami, hudbou i interpretáciou. Som veľmi rada, že súhlasili so spoluprácou. Zoznámil nás vlastne môj klavirista Dano Špiner, ktorý hráva už vyše roka s Martinom Geišbergom a napadlo mu, že prepojenie našich piesní by mohlo byť veľmi pekné,“ prezradila pre ZN Katka Koščová.

Vstupenky na koncert 29. septembra o 19:00 kúpite v sieti Ticketportal za 13 eur.

Lucia Korečková
Foto: Mikuláš Štec


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Koščová a Geišbergovci na spoločnom turné

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems