Frivolitkovanie a patchwork

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 12. 9. 2016

Výstava Šikovné ruky Furče zrkadlí tvorivosť a šikovnosť dvoch Furčaniek – Evy Gregovej a Zuzany Uďanovej. Obe sa venujú na trpezlivosť náročným tvorivým technikám, frivolitkovaniu a patchworku. Šikovnosť a talent ukážu na výstave svojich diel, ktorú otvoria 26. septembra o 17:00 vernisážou vo Výmenníku Jegorovovo.

Obe vystavovateľky sú vo Výmenníku Jegorovovo známymi tvárami. Eva Gregová vedie už druhý rok pravidelné tvorivé dielne a učí na nich základy frivolitkovej tvorby. Zuzana Uďanová je tanečníčka na voľnej nohe, venuje sa patchworku a rada sa angažuje v rôznych oblastiach. Zúčastnila sa aj projektu Von z kruhu, zameraného na rozvoj medzigeneračných vzťahov medzi seniormi a tínedžermi.

sperky-z-frivolitiek-su-oblubenym-modnym-doplnkom_autor-foto_michal-gedeon-2

Šperky z frivolitiek sú obľúbeným módnym doplnkom. Foto: Michal Gedeon

Vernisáž výstavy bude spojená s ukážkami tvorby frivolitkovej krajky a patchworkovej dečky. Techniku si vyskúša každý zvedavec priamo na mieste. Preto, ak máte doma zvyšky látky alebo obnosené šaty, prineste ich so sebou. Po výstave bude nasledovať workshop patchworku. Pripravené je aj tanečné vystúpenie v orientálnom štýle.

Výstava potrvá do 10. októbra a sprístupnená bude pondelok až piatok od 17:00 do 19:00.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Frivolitkovanie a patchwork

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems