Čermeľ ožije svetlami, parou a hudbou

| Pozvánky | 28. 9. 2016

Noc svetiel na detskej železnici v Košiciach už tradične v prvú októbrovú sobotu (1.10.) ponúkne  mimoriadne nočné jazdy a zaujímavý program. Začne po 19-tej a potrvá do polnoci. Do Čermeľa sa návštevníci odvezú bezplatnými autobusmi z Námestia Maratónu mieru.

noc_svetiel_2016_fin

Každú hodinu sa čermeľským údolím v Košiciach prevezie špeciálny nočný vlak zo stanice Čermeľ po stanicu Vpred. O dobrú náladu a hudbu sa postará DJ, atmosféru spestrí netradičné osvetlenie a parná lokomotíva Krutwig, ktorá má za sebou premiérovú sezónu. Večer v Čermeli ozvláštnia tanečnice s ohňom. Stanicu Vpred ovládnu lúpežníci. Po trati bude pre cestujúcich pripravené aj svetelné prekvapenie.  Vlaky za riadne cestovné budú odchádzať spravidla každú hodinu. Lístky bude možné zakúpiť priamo na stanici v Čermeli.

Výťažok z cestovného na staničnú budovu
V polovici 90-tych rokov prišla detská železnica o všetky svoje staničné budovy. Aktivisti sa preto snažia obnoviť pôvodnú tvár železnice a postaviť aspoň jednu z nich v stanici Čermeľ. „Výťažok z cestovného v tomto roku poputuje na výstavbu staničnej budovy, ktorej hrubú stavbu by sme radi dokončili ešte v tomto roku.  Veríme, že novú sezónu už odštartujeme v nových priestoroch,“ uviedol riaditeľ Košickej detskej historickej železnice Ľubomír Lehotský, ktorého zároveň teší, že aj v tomto roku zabezpečí bezplatnú prepravu na železničku Dopravný podnik mesta Košice. „Medzi Nám. Maratónu mieru a Čermeľom bude premávať historický Ikarus, ktorý bol dlhé roky neodmysliteľnou súčasťou mestskej hromadnej dopravy.  Spred budovy Košického samosprávneho kraja bude odchádzať každú hodinu od 18.45 do 23.45,“ dodal Ľ. Lehotský.

noc-svetiel-2015-10

Maratónsky vlak a Lupkowský tunel
Mimoriadny nostalgický vlak OZ Detská železnica Košice zostavený z motorových vozňov radu 810 sa v prvú októbrovú sobotu (1.10.) vydá aj po „veľkej“ trati z Košíc do Turne nad Bodvou, kde už osobné vlaky nezastavujú. Účastníci jazdy tiež navštívia miesto prvého štartu Medzinárodného maratónu mieru, Turniansky hrad, Zádielsku planinu či Hájske vodopády. Za hranice Slovenska sa 810-tky z akvizície detskej železnice vydajú 8. októbra cez hraničný Lupkowský tunel do Poľska. Cestujúci navštívia aj Medzilaborce, Múzeum moderného umenia Andyho Warhola a pravoslávny Chrám Svätého Ducha. Viac informácií o týchto jazdách a rezervácie miest na rezervaciekhkv@gmail.com

Október prinesie zmenu cestovného poriadku
Detská železnica premáva 1. októbra aj cez deň o 11:20, 13:20 a 15:20. V nedeľu 2. októbra nebude premávať z dôvodu konania Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Za pochopenie vopred ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia až do 30. októbra už len každú nedeľu s odchodmi vláčika zo stanice Čermeľ o 11:20, 13:20 a 15:20. Rozlúčkou so sezónou bude už tradičná Tekvicová nedeľa 30. októbra. Mimoriadne jazdy na Košickej detskej historickej železnici so sv. Mikulášom sú pre všetky dobré deti naplánované na sobotu 3. decembra.

lupkow_2016


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Čermeľ ožije svetlami, parou a hudbou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems