4000 rokov záhradnej architektúry v kocke

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 9. 2016

Po úspešnej expozícii Klobúk dolu, pán Brunovský a mnohých predchádzajúcich detských výstavách, prichádza do Kasární/Kulturparku ďalšia originálna inštalácia. K13 pripravila v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana interaktívne dielo s názvom Umenie záhrady.

zahrada-1

Podľa autorov má detským návštevníkom ukázať, kde a prečo vznikali prvé záhrady a ako sa v priebehu storočí menila ich podoba. Nechýbajú ani zaujímavosti ázijskej záhrady. Budova Bravo sa na veľký priestor plný rastlín premení 6. októbra o 17:00. Prechádzať sa po nej budete do 8. januára.

História záhrad
Expozícia bude rozdelená na niekoľko časových úsekov. Prejdete cez starovekú rajskú záhradu. Tá je kolískou všetkých nasledujúcich, aké boli v Egypte, Mezopotámii, Grécku či Ríme. Interaktívnou formou sa v tejto časti zoznámite aj s jej osobnosťami. Ďalej si pozriete stredovekú kláštornú záhradu a z nej plynule prejdete do francúzskej a anglickej z 18. storočia. Cez zelenú konštrukciu bludiska vojdete do romantických zákutí anglického vidieka. Výstava sľubuje objavovanie drobných zaujímavostí a rozličných prekvapení. Navrhnete si vlastnú záhradku, či už na balkóne, parapete alebo japonskú v črepníku.

Na tejto dobrodružnej prechádzke po rôznych krajinách spoznáte 4 tisíc rokov trvajúci vývoj záhradnej architektúry. Autori chcú, aby sa deti oboznámili so súčasnými záhradnými trendmi a odniesli si vedomosti i pocit, že ich najbližšie okolie môže vyzerať pekne, aj keď žijú vo veľkom meste.

Lucia Korečková
Foto: archív Bibiana

zahrada-3

zahrada-5

zahrada-2

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 4000 rokov záhradnej architektúry v kocke

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems