Tisíce litrov polievky, tisíce návštevníkov

Polievkový festival 2016

| K13 a VÝMENNÍKY | 29. 8. 2016

Komunity, menšiny a národnosti z Košíc ukážu svoju jedinečnú kultúrnu a etnickú rôznorodosť. Vyznačte si v kalendári dátum 8. október a čas 14:00, nastavte pripomienku a chystajte sa na Polievkáč do Kulturparku.

polievka 1

Hlavnou myšlienkou festivalu je prostredníctvom dobrého jedla predstaviť národnostnú a kultúrnu všehochuť, ktorá v Košiciach existuje, odstrániť bariéry medzi majoritou a minoritami a podporiť toleranciu a vzájomné dobré vzťahy medzi obyvateľmi mesta. Menšiny predstavia to najlepšie zo svojich kultúr, svoju kuchyňu, konkrétne polievku. Verejnosti tak ponúknu autentické gastronomické zážitky. Minulý rok sa zjedlo vyše tisícsto litrov polievky v priebehu dvoch hodín a festival navštívilo tritisíc jedákov.

Jedlo a imigranti
Polievkáč je súčasťou festivalu Rozmanitosť. Ten sa snaží prostredníctvom umenia zjemňovať postoje verejnosti k marginalizovaným skupinám, ako sú bezdomovci, hendikepovaní alebo rómska menšina. Jeho tohtoročnou témou sú jedlo a imigranti. Prípravy festivalu sú v plnom prúde, podrobný program nájdete v 15. čísle ZN. Ak sa chcete zúčastniť Polievkového festivalu a ukázať svoju kultúru, národnosť alebo etnikum, prihlásite do 8. septembra prostredníctvom prihlasovacieho formulára na stránke www.vymenniky.sk. Podmienkou účasti je minimálne dvojčlenný tím.

polievka 2 A

Renáta Zolnaiová
Foto: Archív výmenníky


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tisíce litrov polievky, tisíce návštevníkov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems