Športové kluby pod jednou strechou

| Mesto Košice, Šport | 29. 8. 2016

Košice už niekoľko mesiacov nesú titul Európske mesto športu 2016. V rámci neho sa na východe uskutoční 2. ročník Európskeho týždňa športu s množstvom aktivít, diskusií, prednášok a najmä pohybu.

Európsky týždeň športu sa bude v Košiciach konať od 10. do 17. septembra. Celkovo prebehne v 31 krajinách Európy, a to až do 2. októbra. Hlavným iniciátorom je Európska komisia. Organizuje ho na podporu športu a fyzickej aktivity. Aj v tomto ročníku zostáva hlavnou témou kampane „#BeActive“. Má nabádať k pohybu počas celého roka. Oficiálne otvorenie týždňa športu sa uskutoční pri Immaculate 10. septembra. V priebehu celého dňa bude mnoho akcií. Od 10:00 vysadneme na bicykle v rámci podujatia Retro bike fest, následne o 11:00 odštartuje samotný slávnostný ceremoniál. Organizátori pripravili aj hromadnú spartakiádu. Od 18:00 vystúpia Bon Jovi Revival, Helenine oči, Chiki-Liki-Tua a na záver sa chystá ohňová šou. Všetko sa uskutoční za účasti predstaviteľov Mesta Košice aj zástupcov Európskej komisie. Podrobný program nájdete na www.emskosice.sk.

mesto sportu

V rámci titulu Európske mesto športu 2016 sa začiatkom mája konalo podujatie Šport troch generácií. Foto: Martin Krestián

Konferencia v pohybe
V priebehu týždňa si vyberieme z množstva pripravených športových podujatí či besied. Vyvrcholením bude dvojdňová konferencia v Kunsthalle/Hale umenia, a to počas 16. – 17. septembra. V piatok aj v sobotu sa na nej v rámci akcie Objav svoj šport predstavia rôzne športové kluby, od futbalu po stolný tenis. Každý bude mať svoje stanovište s informáciami a s názornou ukážkou. Preto sú vítané aj rodiny s deťmi. V prípade priaznivého počasia nájdeme stanovištia aj v blízkom okolí Kunsthalle. V sobotu od 17:00 sa začne beseda pod názvom Timeout. Slovenské športové legendy porozprávajú o živote profesionálneho športovca a čo všetko obnáša. Naplánované sú tiež prednášky lekárov zo špecializovaného pracoviska Šport artro – centrum v Nemocnici Košice – Šaca. Vďaka cene FIFA Excellence Center sa pracovisko dostalo do spoločnosti najprestížnejších svetových športovo-medicínskych centier. Odborníci poradia, ako sa pri športovaní správne starať o svoje telo, svaly, kosti. Ich hlavnou témou bude aj zdravá výživa.

Lucia Korečková


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Športové kluby pod jednou strechou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems