Turnaj Terasa Beach Open hostil špičku slovenského volejbalu

| Mesto Košice, Šport | 22. 7. 2016

Slnko, opálené telá, plážový piesok či fontána na schladenie. Košická Terasa bola začiatkom júla (9. a 10. 7.) jednou zo zastávok Majstrovstiev Slovenska vo volejbale. Na ihrisku pred OC Galéria sa ukázali najväčšie domáce mená, no nechýbala tiež medzinárodná účasť. Plážovú atmosféru doplnili sprievodné aktivity pre povzbudzujúcich návštevníkov.  

IMG_7268

TOP volejbalisti na košickom piesku
Majstrovstiev Slovenska – Terasa Beach Open sa dokopy zúčastnilo 14 ženských a 22 mužských párov. V kategórii žien boli podľa očakávania najlepšie reprezentantky Ľubica Šipošová a Dominika Nestarcová. Vo finále si poradili 2:0 na sety s dvojicou Eva Eleková, Jana Tužinská. Tretie miesto obsadili Andrea Sandanusová a Barbora Tokošová.

V mužskej kategórii išlo o zaujímavejší, dokonca medzinárodný finálový boj. Ukrajinskí reprezentanti Mihailo Skusis, Yurij Bokshan v ňom nestačili na favorizovanú reprezentačnú dvojicu a minuloročných celkových majstrov SR Jakuba Ihnáta, Mateja Hukela. V zápase o bronz zvíťazila skúsenejšia dvojica Michal Hovorka, Tomáš Halanda nad Filipom Palgutom a Marekom Ludhom.

IMG_7324

Terasa si pre návštevníkov turnaja pripravila niekoľko „zábaviek“. Rôzne tvorivé dielne pre deti, ukážky záchranárskych činností organizácie Drak či workshopy s Tramtáriou. Volejbalistom do hry a ľuďom do fandenia zahral DJ. Večer spríjemnila živá hudba dychového súboru Hornád. Dominik Béreš z MČ Košice – Západ dopĺňa: „Hoci Terasa nie je tradičnou baštou veľkých športových turnajov, práve tieto majstrovstvá aj nedávny medzinárodný turnaj v  basketbale predznamenali, že mestská časť má ambíciu hostiť významné celoslovenské športové podujatia.“

Po Košiciach si majstrovský turnaj užijú aj v Poprade a koncom augusta sa tí najlepší stretnú v záverečnom finále v Senci.

Lucia Korečková
Foto: archív MČ Košice – Západ


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Turnaj Terasa Beach Open hostil špičku slovenského volejbalu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems