Naučte sa tvoriť vlastné filmy a animácie

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 22. 7. 2016

Výmenník Štítová pripravuje tvorivé dielne filmovej tvorby pre deti a dospelých. Do čarovného sveta filmu ich vezmú lektori a zároveň súrodenci Branislav Šturmankin a Lenka Šturmankinová. Na workshopy si vyhraďte 17. august. 

Vesmírne animácie pre deti 
Prvé stretnutie s mimozemšťanmi je názov úvodného workshopu, na ktorom si deti vyskúšajú rôzne techniky stop-motion animácie. Budú strihať galaxie z farebného papiera, hviezdokopy z látky, vyrábať mimozemšťanov z plastelíny, gombíkov a iných drobností. Následne  vdýchnu svojmu vytvorenému vesmíru život v krátkom animovanom filme. Popri samotnej animácii si vyskúšajú aj prácu s poloprofesionálnou výbavou moderného animátora (digitálnou zrkadlovkou, statívom a osvetlením). Workshop animovaného filmu je určený deťom vo veku od 10 do 15 rokov, ale prísť môže každý záujemca.

foto 1

Základy hraného filmu pre dospelých
Workshop hraného filmu bude vedený formou seminára. Pozostáva z prednášky o špecifikách amatérskeho hraného filmu a následného kamerového a strihového cvičenia s voľnou témou. Lektori účastníkom priblížia bežne dostupnú amatérsku filmovú techniku – digitálne zrkadlovky, statívy, ručné kamery a rekordéry zvuku. Stretnutia sú určené účastníkom od 15 rokov.

Workshopy sa budú konať 17. augusta. Dielne pre deti sa uskutočnia od 10:00 do 13:00 a workshopy pre dospelých od 19:00 do 21:30. Vstupy na všetky workshopy sú voľné. Viac informácií nájdete na www.vymenniky.sk.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív Výmenníkov

 


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Naučte sa tvoriť vlastné filmy a animácie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems