Eva Nová, Pelíšky, Kobry a užovky…

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 22. 7. 2016

Autobus Bažant Kinematograf zaparkuje na Lete v parku 24. augusta a nasledujúcich päť večerov vždy o 20:30 premietne snímku z česko-slovenskej tvorby. Legendárny retrobus nájdete v areáli Kasární/Kulturparku a vstup na premietanie je voľný.

Putovný filmový festival si to najlepšie nenecháva na záver. Hneď prvý večer premietne výsledok slovensko-českej spolupráce EVA NOVÁ. Snímka Marka Škopa získala cenu Slnko v sieti za najlepší film za posledné dva roky. Za prvý týždeň si ho v kinách pozrelo viac ako 4 tisíc ľudí a zvlášť pozitívne boli ohlasy všetkých kritikov. Dokumentarista na ňom pracoval 8 rokov a záležať si dal aj na výbere hlavných postáv. Výkon Emílie Vášáryovej upútal aj zahraničie a s kvalitnou prácou pred kamerou sa vyznamenal i Milan Ondrík. Ako dopadne príbeh vyliečenej alkoholičky, kedysi známej herečky Evy, ktorá sa snaží získať priazeň svojho syna, uvidíte 24. augusta.

2016-BK-plagat-page-001

Kým Eva Nová premiérovala len minulý rok, stará dobrá klasika PELÍŠKY sa obľube teší už od 1999. Jedna z najlepších českých komédií mohla len predpovedať úspech režiséra Jana Hřebejka. A ten sa potvrdil pri zhliadnutí filmov Pupendo, Musíme si pomáhat, Nestyda, Kawasakiho ruže, Líbánky či Nevinnost. Snímka sa premieta 25. augusta.

Píše sa rok 1919. V jednom zapadnutom meste kdesi v strednej Európe, ktoré sa až príliš podobá na starú Bratislavu, primátor Dangl sníva svoj veľký sen o pripojení mesta k USA. Situácia sa však mierne skomplikuje… Vo filme WILSONOV uvidíte 26. októbra Vojta Dyka, Jiřího Macháčka, Táňu Pauhofovú, Jana Krausa či Richarda Stankeho.

Vynikajúca česká snímka KOBRY A UŽOVKY prináša dramatický príbeh dvoch bratov, ktorí hľadajú svoj vlastný spôsob, ako prežiť a byť šťastní. S hereckými úlohami sa mimoriadne dobre popasovali Matej a Kryštof Hádkovci, a tak nečudo, že film získal 6 ocenení Český lev za rok 2015. Na programe je 27. augusta.

STRATENÝ V MNÍCHOVE je najnovší počin Petra Zelenku. Prostredníctvom mystifikácie a kombináciou filmu a „filmu o filme“ sa pozerá na dôležitú kapitolu česko-slovenských dejín a obdobie Mníchovskej dohody. Posledné premietanie je 28. augusta.

Gabriela Krestián Kuchárová


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Eva Nová, Pelíšky, Kobry a užovky…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems