Ako bude prebiehať Spartan Race v Košiciach?

| Pozvánky, Šport | 8. 7. 2016

Preteky Spartan Race sa budú konať 9. júla v Košiciach. Ak ste sa už prihlásili, alebo to len zvažujete, prečítajte si praktické informácie a organizačné pokyny. Prísť na miesto by ste mali hodinu pred plánovaným štartom.

O čo ide

Registrovaní súťažiaci budú rozdelení do viacerých skupín, tzv. vĺn. Každá vlna štartuje v určitom čase, a ten sa účastník dozvie pri registrácii. Okrem toho obdrží špeciálny náramok, ktorý mu bude merať vlastný čas. Preteky nesú názov Košice City Sprint Slovakia, čiže súťažiť sa bude v uliciach mesta. Cieľom je zdolať úsek danej dĺžky. Na celej trati je rozmiestnených množstvo prekážok, pri niektorých je možné opakovať neúspešný pokus, no na niektoré má súťažiaci len jednu šancu. Ak sa mu to nepodarí, musí vykonať trestný úkon.

img2

Detaily

Každé Spartan Race preteky v sebe nesú určitú dávku tajomstva. Pretekár nevie dopredu presnú dĺžku trate, ani počet prekážok či ich rozmiestnenie. Samozrejme, že v deň pretekov si po odštartovaní prvej vlny ako divák môže pozrieť trasu, aby vedel, ako má rozložiť sily v behu a zdolal tak čo najviac prekážok. Dĺžka trate pre šprint je viac ako 5 km a bude po nej rozmiestnených minimálne 20 prekážok. Organizátori odhadujú, že najlepší bežci zvládnu trať za približne 40 minút. Súťažiacim so slabšou kondíciou to môže trvať aj 2 hodiny. Pri pretekoch však často nejde o najlepší čas, ale o to, aby sa náročná trať vôbec zdolala.

Organizačné pokyny

Štart je naplánovaný na sobotu o 7:00. Každý pretekár sa má dostaviť minimálne 1 hodinu pred štartom. Vlny budú pozostávať z 250 až 300 pretekárov. Podľa okolností a zváženia organizátorov bude ďalšia vlna štartovať každých 30 alebo 15 minút po predchádzajúcej. Preto organizátori varujú, aby boli účastníci pripravení, že čas ich štartu sa môže posunúť. Štartovné v deň pretekov stojí 82 eur, účasť v tzv. elitnej vlne je za príplatok 10 eur. Registrácia sa už nedá zmeniť, rovnako aj vlna, v ktorej má pretekár nastúpiť. Poplatok za štart je nenávratný. Platba je možná cez internet banking a tiež bažnou kreditnou kartou. Každý účastník štartuje na vlastné  riziko a v cene registračného poplatku je zahrnuté poistenie. Do akcie sa môžete zapojiť aj ako divák a podporiť svojich priateľov a blízkych. Konečné poradie účastníkov a aktuálne výsledky budú známe po odbehnutí poslednej vlny.

Juraj Micka
Foto: spartan.com

img1


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako bude prebiehať Spartan Race v Košiciach?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems