Žiaci a študenti si už môžu vybaviť zľavnené cestovanie na budúci školský rok

| Tlačové centrum | 3. 6. 2016

Dopravný podnik mesta Košice od 1. 6. 2016 poskytuje žiakom a študentom možnosť vybavenia zľavy na cestovanie pre školský rok 2016/2017. Vybaviť nový preukaz BČK (bezkontaktnú čipovú kartu) alebo predĺžiť platnosť zľavy na aktuálnej BČK môžete na Zákazníckom centre DPMK na Bardejovskej 6 alebo v Predpredaji DMPK na Rooseveltovej 3 v pracovných dňoch od 7:00 do 18:00.

Pre vybavenie nového preukazu BČK je potrebné:

– u žiakov pred ukončením povinnej školskej dochádzky (do 16r.) v prítomnosti zákonného zástupcu predložiť k nahliadnutiu OP zákonného zástupcu a rodný list, príp. preukaz poistenca žiaka
– u študentov stredných a vysokých škôl denného štúdia do veku 26 rokov predložiť potvrdenie o štúdiu (nie staršie ako 30 dní)
– v prípade študentov 4. ročníka SŠ uviesť dátum ukončenia štúdia, resp. u študentov posledného ročníka VŠ (1. alebo 2. stupňa) dátum ukončenia štúdia záverečnými skúškami
– nie je nutné priniesť vlastnú fotografiu, tá bude vyhotovená priamo na mieste

Pre predĺženie platnosti zľavy na preukaze BČK:

– študenti stredných škôl potrebujú predložiť potvrdenie o návšteve školy (nie staršie ako 30 dní) a preukaz totožnosti (OP alebo pas)
– študenti stredných a vysokých škôl môžu na účely zľavneného cestovania využiť aj študentské karty ISIC označené logom EMCARD. Kartu ISIC je nutné aktivovať na školskom, resp. univerzitnom terminály.
– žiaci ZŠ nemusia platnosť zľavy na BČK predlžovať (zľava je nastavená do veku 16 rokov)

Zľavu  na papierové cestovné lístky môžete získať aj vybavením kmeňového listu. Na jeho vystavenie budete potrebovať jednu vlastnú aktuálnu fotografiu s rozmermi 3 x 3,5 cm. Ostatné podmienky sú totožné ako pri vybavení BČK.

Študenti záverečných ročníkov SŠ a VŠ majú nárok na zľavnené cestovné iba do ukončenia štúdia záverečnými skúškami. Opätovný nárok na zľavu získajú po predložení potvrdenia o zápise na ďalšie štúdium (nie potvrdenie o prijatí).

Cena nového preukazu BČK je 6,80 € (+ obal 0,33€). Manipulačný poplatok za zmenu údajov na karte alebo vydanie kmeňového listu je 0,50 €.

Všetky tarifné podmienky a ceny cestovných lístkov nájdete na stránke www.dpmk.sk v sekcii „Prepravné podmienky – Tarifa“.


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Žiaci a študenti si už môžu vybaviť zľavnené cestovanie na budúci školský rok

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems