Vezmite deti na hudobný workshop

| K13 a VÝMENNÍKY | 13. 6. 2016

Music KidLab je tvorivé stretnutie detí so skúseným hudobníkom Róbertom Egrešim, na ktorom spoznávajú hudbu a vyrábajú nástroje. Koná sa každú stredu od 16:30 do 18:00 a 22. júna budú pracovať so zvukmi prírody ako dážď, vietor, spev vtáctva, potôčik, blkotanie ohňa. Pozvaní sú aj rodičia, stačí prísť do Kasární/Kulturpark na 2. poschodie budovy Bravo.

Témou najbližšieho stretnutia je Hudba a zvuky okolia: „Budeme sa rozprávať o zážitkoch a skúsenostiach detí, pustíme si jednotlivé zvuky a pesničky s daným prírodným motívom, a potom sa pokúsime vytvoriť aj niečo vlastné. Použijeme jednoduché rytmické nástroje Orffovho inštrumentári, ako sú drievka, „chrastítka“, tamburínky, bubníky, ale aj píšťalku, ústnu harmoniku a etno perkusie. Na týchto nástrojoch sa ľahko hrá, a preto im rozumejú a vedia ich použiť aj menšie deti,“ hovorí Róbert Egreši. Inak skúsený hudobník sa vďaka Music KidLabom učí reagovať na nečakané. Lebo deti nemajú problém dať najavo, ak ich nejaká aktivita nezaujme. A tu potom treba rýchlo zachrániť situáciu a pokúsiť sa zmeniť činnosť. Aj preto mnohokrát improvizuje.

13055948_1034474923311642_7882189926348521716_o

Stretnutia sú plné zaujímavých zážitkov: „Minule si ma jeden 6-ročný chlapček s plnou vážnosťou zobral bokom od ostatných, že mi chce niečo dôležité povedať. Mal som pozorne počúvať a hádať, odkiaľ je pesnička. Zaspieval to na svoj vek perfektne, ešte sa aj doprevádzal bubienkom, ale nespoznal som ju. A bola to zvučka z rozprávky o požiarnikovi Samovi. Dozvedel som sa, že vie takto zaspievať, alebo aspoň vyhmkať, všetky zvučky svojich obľúbených rozprávok. Došlo mi, aké sú deti ohromne vnímavé a ako veľmi záleží aj na zvukových podnetoch, ktoré majú vo svojom okolí,“ spomína si Róbert Egreši.

Vekový priemer účastníkov je 4 až 8 rokov, zapojiť sa môžu aj rodičia. Špeciálne prihlasovanie nie je nutné, stačí prísť na samotný workshop.

Gabriela Krestián Kuchárová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vezmite deti na hudobný workshop

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems