Veselá karička ako životabudič?

Počet prihlásených prekročil tisícku!

| Tlačové centrum | 1. 6. 2016

Organizátori si mädlia ruky. Počet prihlásených na tancovanie Veselej karičky 2016 na Hlavnej ulici v Košiciach v týchto dňoch prekročil tisícku. Len za prvý júnový deň sa prihlásilo ďalších vyše 70 nových záujemcov. Sympatická tisícka je cenná o to viac, že účasť žiakov, študentov, stredných a vysokých škôl ako aj jednotlivcov či rodín je úplne dobrovoľná. Dosiaľ prebehlo 5 výukových metodických dní, čo je naviac v doterajšej histórii karičky.

„Pravidelné nácviky tanca v objatí kruhu sú ako životabudič, preto ten záujem,” mieni Vladimír Urban z folklórneho súboru Železiar a Marianna Svoreňová, vedúca FS Hanička, autori choreografie.

Veselú karičku sa učia vo svojich domovských krajinách aj zahraničné folklórne súbory z Estónska, Turecka a Srbska – hostia  35. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest, ktorý 23. júna o 17. hod. otvorí práve spomínaná veľká tancovačka v kolesách.  Novú choreografiu organizátori podujatia spojili  s pokusom ustanovujúci slovenský rekord: Najviac bráničiek vytvorených z rúk ľudí tancujúcich karičku.

Nacvik Vesela karicka

Z nácviku Veselej karičky na Bunkrovisku v rámci Use The City 2016.

Communication House Veselú karičku pripravil v spolupráci s FS Železiar, Syrárňou Bel Slovensko – výrobcom syra Karička a tiež s Košicami – Európskym mestom športu  2016 a Košickým samosprávnym krajom.

Bližšie informácie aj výukové videá záujemcovia nájdu na www.karickatanec.sk i na www.facebook.com/karickatanec.

Pribudne k trom rekordom štvrtý?

Uplynulé tri ročníky karičky na Hlavnej sú ovenčené troma novými slovenskými rekordmi Karičku pod názvom Tancujúce mesto 2013 organizátori odštartovali v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Dovedna ju zatancovalo vyše 2 000 ľudí. V roku 2013 presne 965  v 105-tich kruhoch. O rok neskôr 444 ľudí vytvorilo obrovské koleso.  V roku 2015 sa 584 účastníkov naraz objalo v takmer 60-tich kruhoch. Tentoraz sa účastníci o štvrtý slovenský rekord – a opäť ustanovujúci! V prestížnej súťaži PR agentúr Prokop 2014 získala 2. miesto v kategórii Najlepšie podujatie na Slovensku.

Katarína Čániová
Foto: Zuzana Krajňáková

 

 


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Veselá karička ako životabudič?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems