Tancuj, vykrúcaj a zabávaj sa na Cassovia Folkfest

| Pozvánky | 13. 6. 2016

Farebné kroje, ľubozvučné spevy, parádna tancovačka a slovenské zvyky. Na jubilejnom 35. ročníku Cassovia Folkfest sa nudiť nebudeme. Organizátori nám od 23. do 26. júna sľubujú pestrý program.

Tri júnové dni v Košiciach budú naladené na ľudovú nôtu. Za folklórom sa vyberieme na Hlavné námestie do Kavečian aj na Hlavnú ulicu.

Pod Hrešnou vyrastie nový amfiteáter. Roztancujú ho domáce i zahraničné súbory. Pricestujú k nám z Estónska, Turecka či Srbska. Z tunajších skupín vystúpia tanečníci z Košíc a okolia. Prídu aj Podpoľanci z Detvy a Magura z Kežmarku. Oslavy 35-ročnej histórie festivalu si pod kavečanským kopcom užijeme aj s tanečníkmi zo SĽUKu. Po zotmení sa ocitneme uprostred magickej Jánskej noci, sprevádzanej pálením vatier a ohňovou šou. Žiť to bude tiež na Hlavnej ulici. Odporúčame prísť k Immaculate, kde sa z vykrúcania hlavy zatočia. Spoločne sa pokúsime vytvoriť slovenský rekord v tancovaní Karičky s chorovodom.

Čo by to bol za festival bez sprievodných podujatí? Tanec, spev aj pekné vecičky od remeselníkov a sladké dobroty na Jarmoku remesiel pri Urbanovej veži a na Dolnej bráne.

Lucia  Korečková

plagat_program_A2-page-001

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tancuj, vykrúcaj a zabávaj sa na Cassovia Folkfest

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems