Znova sa môžete započúvať do poézie i prózy

| Pozvánky | 24. 6. 2016

V piatich európskych mestách sa uskutoční 17. ročník festivalu literatúry. Mesiac autorského čítania odštartuje 1. júla a potrvá do 4. augusta. Autori prečítajú úryvky zo svojich diel poslucháčom Brna, Vroclavy, Ostravy, Košíc a Ľvova. Tohtoročnými čestnými hosťami budú predstavitelia katalánskej i baskickej literatúry.

V Košiciach slávnostne otvoria podujatie 4. júla za prítomnosti veľvyslanca Španielskeho kráľovstva Félixa Valdésa. Čítačky budú prebiehať podvečer  vonku medzi stromami Kasárňach/Kulturparku a počas nepriaznivého počasia v pobočke LitParku. O 18:00 sa predstavia diela od slovenských, českých, poľských a ukrajinských autorov. O 19:00 sa bude prezentovať španielska tvorba.

mac

Pozornosť môžete venovať španielskemu autorovi Adolfovi Garcíovi Ortegovi (22. 7.) či významnému predstaviteľovi španielskeho surrealizmu Fernandovi Arrabalovi (17. 7.), verejnosti známemu aj ako režisér filmu Nech žije smrť. Do festivalu sa netradične zapoja reprezentanti komiksu ako Manuel Soldevilla (14. 7.) či Alfonso Zapico (9. 7.). Zo slovenských spisovateľov lákajú mená Balla (4. 7.), Staviarsky (11. 7.), Krištůfek (12. 7.), Lichnerová (13. 7.), Rakús (17. 7.) i Kopcsay. Program sledujte na www.k.kosicekmk.sk.

Martina Hadbavníková
Foto: archív Knižnice pre mládež mesta Košice


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Znova sa môžete započúvať do poézie i prózy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems