Leto vo výmenníkoch

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 24. 6. 2016

V lete sa deti vo výmenníkoch naučia modelovať predmety z hliny, vyskúšajú si cvičenie s prvkami jogy, navrhnú vlastnú kvetinovú módnu kolekciu a zažijú ozajstné pirátske dobrodružstvá. Starší objavia svoju netušenú kreativitu a umelecké vlohy pri maľovaní pod drobnohľadom skúsených maliarov.

2016-6-3_vtacie-budky_use-the-city-festival_foto_david-hanko_web-2

Letné tipy pre deti

Vo Výmenníku Wuppertálska na Sídlisku KVP sa počas celého leta vystriedajú tri záujmové aktivity pre najmenšie deti do 6 rokov, ktoré spoluorganizuje Materské centrum Lentilka. Na workshope s názvom Fairy fashion – Móda kvetinových víl si malé slečny navrhnú jedinečné módne strihy a oblečenie. Štvrtkové poobedia budú vyhradené na pravidelné cvičenie na čerstvom vzduchu Cvičme v rytme – Cvičí celá rodina s prvkami jogy pre deti, kým rodičia môžu oddychovať pri latino tancoch. A do tretice to budú workshopy pre rozvoj kreativity Keramická dielnička – Hlinená krása záhrady. Decká (a prípadne aj rodičia) sa naučia pracovať s keramickou hmotou.

Pre staršie deti vo veku od 7 do 15 rokov sa vo Výmenníku Važecká organizuje v spolupráci s OZ Loďka nádeje Pirátska výprava za pokladom. Prímestský tábor sa bude konať od 11. do 15. júla v čase od 8:00 do 16:00. S mapou k pokladu, aj bez nej, prejde mládež zaujímavé miesta blízkeho i vzdialenejšieho okolia Košíc (na Košický hrad, ZOO, kúpalisko a iné).

2016-6-5_tvorive-dielne_use-the-city-festival_foto_david-hanko_web-3

Zabiť nudu? Maľovaním!

Štyri popoludnia od 12. do 15. júla si záujemcovia skrátia nudu maľovaním vo Výmenníku Štítová. Stačí prísť, priniesť si farby a plátno a pod dohľadom amatérskeho dlhoročného maliara tvoriť vlastné umelecké diela. Nezáleží na tom, či ide o amatéra, alebo o pokročilého maliara, voľné maľovanie je určené pre všetkých od 15 rokov a je bezplatné. Ak sa po tomto intenzívnom školení budú kurzovníci cítiť na viac, pokračovať môžu už v auguste na kurze pod vedením profesionálnych umelkýň.

V prípade záujmu o kurzy kliknite na www.vymenniky.sk, nájdete tam podrobnejšie informácie.

Renáta Zolnaiová
Foto: Dávid Hanko


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Leto vo výmenníkoch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems