Basketbalové koše pred Galériou

| Šport | 1. 6. 2016

Piatkové popoludnie. Rodina s kočíkom si vychutnáva slnečný deň okolo fontány pred obchodným centrom, keď ich prechádzku preruší hlasné čľupnutie. Na hladine sa vznáša basketbalová lopta. Mladý muž v športovom drese na druhej strane sa už prezúva do gumákov, pripravený vliezť dnu a zobrať si ju späť.

DSCF0765

Aj takýto obraz sa vám mohol naskytnúť 27. mája počas Terasa Street Basket Cup-u, pred OC Galéria. Podujatie sa konalo v rámci Dní Terasy 2016 a predstavilo sa na ňom deväť amatérskych tímov, medzi ktorými sa našli členovia slovenskej basketbalovej asociácie, skúsení veteráni, zamestnanci Galérie a aj členovia folklórneho súboru Čarnica. Zápasy, hrané na troch ihriskách zároveň, upútali svojou dynamikou a kombináciami. Okrem toho sa z reproduktorov šírila energická hudba a obkolesujúce stánky poskytli dostatok občerstvenia. Tí najmenší sa vybláznili na trampolíne, nafukovacom hrade a autíčkach. Sprievodný program zahŕňal tanečné vystúpenia zoskupení Outbreak či Art Street Crew, krátku ukážku divadelného súboru Šicko KE a vystúpenie hudobnej skupiny GM Birds, završujúce celé podujatie.

DSCF0762

Celkovým víťazom turnaja sa stal tím kpt. Lásku, odnášajúci si víťazný pohár a vecné ceny. Na druhom mieste sa umiestnil tím Bad Boys a tretie obsadil domáci tím Terasy. Usporiadatelia dúfajú, že sa z turnaja stane každoročná tradícia. Prvý ročník sa im vydaril.

Patrik Barto
Foto: autor

DSCF0756

DSCF0747


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Basketbalové koše pred Galériou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems