Unplugged Jerguša Oravca v Pape

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 30. 5. 2016

Gitarista a spevák Jerguš Oravec sa predstaví verejnosti 8. júna o 19:00 v Kasárňach/Kulturparku. Jeho bluesové stvárnenie hudby zaznie v komornom a kaviarenskom prostredí pavilónu Papa.

Meno hudobníka sa vám môže zdať povedomé. Bol totiž jedným zo semifinalistov Česko Slovenskej Superstar v roku 2011. Odvtedy v hudobnej tvorbe pokračuje. Vydal prvé sólové EP Aries. Je autorom nielen skladieb, ale aj textov. Pre album sám navrhol grafiku obalu v podobe baranej hlavy. Krstným otcom CD sa stal Peter Lipa. So svojou hudobnou formáciou Next Page uverejnil Jerguš Oravec rovnomenný štúdiový album, ktorý krstila ďalšia hudobná legenda Pavol Hammel. Skupina zvykne spolupracovať s Richardom Müllerom a zároveň mu na koncertoch robí predkapelu. Hudobníci vystupujú aj s Tammy Nižňanskou. Ich spoločné prvé EP Raise Hell Kid je viac orientované do rock and rollu.

Slovenský bluesrocker získal nielen cenu poroty a cenu divákov na medzinárodnom festivale Blues Aperitiv, ale i účasť na festivale Blues Alive v Šumperku a Krakowe.

Martina Hadbavníková

jergus oravec


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Unplugged Jerguša Oravca v Pape

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems