Tvoj festival, tvoje mesto, tvoja tvorba – USE THE C!TY 2016

| K13 a VÝMENNÍKY | 2. 5. 2016

Košičania, použite svoje mesto! Ôsmy ročník originálneho festivalu prebehne 2. až 5. júna. Dejiskom nebude len Hlavná ulica a centrum, ale aj výmenníky na sídliskách. Divadlo, tanec, hudba a nevšedné architektonické zásahy nám ponúknu netradičný pohľad na verejný priestor, ktorým dennodenne kráčame.

1 utc

Vedecký brloh pred Auparkom bude aj tento rok.

Letmý prehľad programu – centrum mesta

Námestie osloboditeľov bude už tradične základňou festivalu, kde sa predstavia umelecké zoskupenia už od 30. mája. Avšak festival sa oficiálne otvára 2. júna TRHom s remeselnými výrobkami, ktorý vznikol v spolupráci s Tabačkou. Večer bude patriť diskusii POĎ VON o verejnom priestranstve. Hudba v meste zaznie z každého kúta Hlavnej ulice v podaní 30 kapiel. Cestujúci električky č. 6 si naživo vypočujú unplugged koncert. Dynamický FLASH MOB s minimálne stovkou tanečníkov vás určite vtiahne do tanca. Na módnej prehliadke lokálnej výmenníkovej značky VYVA ste už mohli byť. Tentokrát však uvidíte prehliadku v úplne nečakaných priestoroch a nečakane v pohybe. Pre minuloročný úspech znovu vyzdobia mesto štrikované grafity. Zažijete aj tvorbu grafitov na legálne steny a unikátnu šou predvedú členovia najväčšej skejtovej komunity na Slovensku. Vo Vedeckom brlohu sa deťom priblíži zábavnou formou robotika a nebudú chýbať celodenné tvorivé dielne a bábkové divadlo.

2 utc

Grafity škola bude súčasťou festivalu USE THE C!TY 2016.

Jedinečnosť festivalu tkvie spolupráci

Zapojiť sa do oslavy mesta môžu všetci obyvatelia Košíc, amatéri i profesionáli, nielen aktívnou účasťou na vystúpeniach, ale aj samotnou tvorbou programu a prípravou projektu. Dobrovoľníci, hudobníci a umelecké skupiny hláste sa do 15. mája vypísaním formulára na stránke festivalu www.vymenniky.sk, kde nájdete aj informácie o celom programe. Podrobný harmonogram sa zverejní najneskôr 3 týždne pred začiatkom podujatia.

Martina Hadbavníková
Foto: Renáta Zolnaiová

3 utc

Hudba v meste je neoddeliteľnou súčasťou podujatia.


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tvoj festival, tvoje mesto, tvoja tvorba – USE THE C!TY 2016

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems