Tam, kam bežecká botaska ešte nevkročila

| Mesto Košice, Šport | 2. 5. 2016

Na štarte sa nás zišlo takmer tisíc štyristo. Prilákala nás 5 a 10 kilometrová dráha, na ktorú za normálnych okolností smú ísť len kolesá lietadiel, dokonale rovná asfaltka, čo vyzýva k prekonávaniu vlastných rekordov a sľúbená medaila. Každý z nás chcel byť pri niečom, čo sa deje historicky prvýkrát. Ako napríklad Wizz Air Košice Runway Run.

Runway Run 2016

Dráha letiska patrila 23. apríla len bežcom. Publikum muselo zostať z bezpečnostných dôvodov pred bránami, kde im povzbudzovanie spríjemňoval Marián Čekovský a jeho hostia. Sledovali nás cez veľkú obrazovku a pozitívnu energiu posielali vlastnoručne písanými transparentmi. Oficiálny štart sa pre niekoľko oneskorencov posunul o desať minút, no bol o to veľkolepejší, sprevádzaný burácaním bicích Campany Batucady a obrovskými plameňmi, ktoré príjemne rozohriali telo a nosy pošteklili pachom benzínu. Metre rátali svetlá priamo na dráhe, kilometre nápisy na autách a čas si sledoval len málokto. „Bežali sme v jednom tíme, skôr pre radosť ako pre výhru, no aj tak sme prekonali samých seba. Asi to bolo pohodovou atmosférou a smiechom, čo sa ozýval na dráhe,“ zhodnotila bežkyňa Janka.

Runway Run 2016

Kritický dva a poltý kilometer sa napodiv prekonával najľahšie, do rytmu hudby, čo znela z pódia a ozývala sa doďaleka. Každý ďalší krok posúval bežcov bližšie k cieľovej čiare, kde už čakali vytúžené medaily. Zlato sa ušlo Igorovi Vaktorovi (muži na 5 km), Barbare Chrenkovej (ženy na 5 km), Patrikovi Vyšňovskému (muži na 10 km) a Zuzane Durcovej (ženy na 10 km). Stali sa historicky prvými, no určite nie poslednými víťazmi „letiskového behu“.

Veronika Samková
Foto: TVKOŠICE.SK

Runway Run 2016

Runway Run 2016


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tam, kam bežecká botaska ešte nevkročila

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems