Svetoznámy džezový trubkár Erik Truffaz v Kulturparku

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 2. 5. 2016

Prezývaný aj „novodobý Miles Davis“ vystúpi na koncerte 18. mája o 19:30 spolu s džezovým kvartetom a ako predkapela sa predstaví mladá švajčiarska speváčka Sophie Hunger.

Do Košíc zavítal hudobník už v roku 2008, aktuálne sa očakáva jeho veľký návrat. Francúzsky trubkár, pôvodom zo Švajčiarska, začínal v rockovej kapele. Avšak ako 13-ročný objavil zásadné dielo pre vývoj svojej kariéry, džezový album Kind of Blue od Milesa Davisa. Sen stať sa slávnym rockovým gitaristom pozmenil a vo svete prerazil slávnymi džezovými sólami na trúbke. Na hudobnej scéne debutoval už začiatkom 90. rokov albumom Nina Valéria. Šesťdesiatšesťročný hudobník odvtedy nahral takmer 20 džezových albumov.

13051607_10153488228347256_6424374274243676779_n

Improvizácia ako prostriedok k originalite

Ako progresívny umelec kombinuje Truffaz hip-hop, drum’n’bass, tanečnú a rockovú hudbu. Na otázku, ako má hudobník dosiahnuť v interpretácii originalitu, odpovedá jedným slovom: „Improvizácia“. V jeho kvartetovom zoskupení pôsobí bubeník Arthur Hnatek, basgitarista Marcello Giuliani a klavirista Benoit Corboz. Ich posledný vydaný album má názov Doni Doni. Erik Truffaz posúva hranice bežne známeho a otvára nové možnosti vo svete hudby. Jeho koncert je prísľubom nevšedného hudobného zážitku, a predovšetkým pre fanúšikov džezového žánru je príjemnou povinnosťou. Lístky sú už k dispozícii v predpredaji na online portáli Ticketware. Cena vstupného je 15€.

Úloha predkapely padla na Sophie Hunger, švajčiarsku džezovo-popovú speváčku a textárku. Mladá hudobníčka štartuje sľubnú kariéru vydaním už piateho hudobného albumu.

Juraj Paľa


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Svetoznámy džezový trubkár Erik Truffaz v Kulturparku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems