Susedia, postavme si lavičku!

| K13 a VÝMENNÍKY | 2. 5. 2016

…povedala si Ľudmila Horňáková a vytvorila projekt Ďakujem, sušed, ktorý sa bude konať počas mesiaca máj v rámci festivalu USE THE C!TY. Organizátorka chce originálnym spôsobom zistiť, nakoľko sú susedia ochotní spolupracovať pri vytváraní krajšieho okolia. 

stitova-logo

Veľká nevyužitá trávnatá plocha s dvomi lavičkami príliš vzdialenými od seba – asi takto vyzerá priestor na ulici Štítová. Práve Ľudmila si potenciál priestranstva všimla a rozhodla sa vytvoriť výnimočný a inovatívny susedský projekt. Každý deň, celý mesiac bude s pílkou, vŕtačkou a guľatinou, ktorú poskytli Mestské lesy, stáť pred panelákmi a vytvárať lavičku. Samozrejme, sama to nedokáže, a tak bude potrebovať možno práve vašu pomoc. V závere by mala vzniknúť multifunkčná lavička, asi päť metrov dlhá, v tvare odkazu Ďakujem, sušed. Každé písmeno bude samostatné sedenie alebo stolík. Názov projektu a samotnej lavičky vyjadruje potrebu participácie a spolupráce pri jej vytváraní.

Urban galéria na prašiakoch

„Cieľom projektu nie je urobiť dokonalú lavičku, ale spolupracovať s občanmi a pomocou projektu im poskytnúť spätnú väzbu, ako sa vedia zapojiť a akí sú dobrosrdeční,“ hovorí o projekte organizátorka. Počas celého mesiaca bude prebiehať aj fotodokumentácia práce o priebehu vzniku lavičky, ktorá vyvrcholí vernisážou výstavy fotografií. Tie budú nasledujúce tri týždne vyvesené na prašiakoch v okolí, aby si ľudia mohli pripomenúť, kto a nakoľko prispel.

Projekt je v Košiciach novinkou a prebiehať bude celý máj na ulici Štítová a je podporený Výmenníkmi, K13, Fondom na podporu umenia a Mestskými lesmi.

Klára Hrenykóová

 


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Susedia, postavme si lavičku!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems