POP UP WINE GALLERY – Vínna galéria

| Pozvánky | 19. 5. 2016

Miesto: Podzemie Barkóczyho paláca, Hlavná 48, Košice 4264adf6-bc7f-4e36-9fd0-770cf80e8601
Termín podujatia: 21.5.2015
Čas: 17:00 – 00:00 hod

TOKAJSKÉ VÍNO JE POÉZIOU VO FĽAŠI…JE TO VÍNO KRÁĽOV A KRÁĽ VÍN…“

Košice región turizmus v spolupráci s OZ Tokajské pivnice a vinotékou Villa Cassa organizuje aj tento rok, počas Košickej noci múzeí a galérií, svoju unikátnu Vínnu galériu. Predstavia sa v nej malé rodinné vinárstva, v ktorých je práca s viničom jednoducho vášňou. Košice región turizmus vám umožní degustovať tradičné vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát žltý.

Vinári z tých najlepších gazdovských pivníc slovenskej časti vinohradníckej oblasti TOKAJ –  Ladislav Tašani, Daniel Ondo a Marián Takáč – zachovávajú pri pestovaní viniča rodinné tradície, preto sú ich tokajské vína prekvapením, ktoré pohladí chuťové poháriky. Návštevníkom, ktorí sa rozhodnú zavítať do podzemia Barkóczyho paláca, degustáciu spríjemní skvelá jazzová hudba v podaní kapely Wine Boyz.

Zároveň bude počas Noci múzeí a galérií v priestoroch Košice región turizmus na Hlavnej 48 pre verejnosť otvorený aj Regionálny informačný bod, kde si ešte stále môžete pozrieť výstavu s názvom „Košické premeny“. Ide o veľkú porovnávaciu výpravu, ktorá nielen Košičanom, ale aj návštevníkom nášho mesta a regiónu ponúka nezvyčajný pohľad na vývoj Košíc prostredníctvom zbierky starých pohľadníc konfrontovaných s aktuálnymi fotografiami. Autorom týchto porovnávacích záberov je Košičan Ladislav Kočik.

Vychutnajte si výnimočné lákadlá tohtoročnej Košickej noci múzeí a galérií.


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: POP UP WINE GALLERY – Vínna galéria

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems