NOVÉ CYKLOSTOJANY V TVARE CENOVEJ VISAČKY PRIBUDLI PRED AUPARK KOŠICE

| Mesto Košice, Tlačové centrum | 23. 5. 2016

Od soboty 21.mája 2016 nájdu návštevníci pred nákupno–zábavným centrom Aupark Košice úplne nové cyklostojany v netradičnom tvare cenovej visačky. Pre nákupné centrum ich navrhla mladá 26 – ročná dizajnérka z Košíc Mgr. art. Mária Bujňáková, ktorá s Auparkom spolupracovala v rámci programu neziskovej organizácie Creative Industry Košice s názvom Creativity for Business.

Nové stojany vznikli na základe podnetov verejnosti, ktorá si ich vyžiadala prostredníctvom sociálnych sietí, či mailom. „Názor našich návštevníkov je pre nás dôležitý. Vypočuli sme si preto ich námietky pokiaľ ide o možnosti parkovania bicyklov pri našom centre. Verím, že sa nám týmto krokom podarí splniť očakávania aj tých najnáročnejších cyklistov“, povedal riaditeľ centra Marcel Boroš. Aupark sa pri výbere nových stojanov rozhodol dať šancu dizajnérke, ktorá pôsobí v Košiciach a podporiť tak miestnu tvorbu.

IMG_0517

Pri navrhovaní stojanov zohľadnila Mária Bujňaková nielen dizajn, ale najmä požiadavky cyklistov. Tvar stojana je teda navrhnutý tak, aby si cyklisti mohli o jeho konštrukciu upevniť kostru bicykla namiesto kolesa. Zároveň je stojan striekaný špeciálnym práškovým povlakom, ktorý by mal zabrániť oderu bicykla. „Tvar cenovej visačky, ktorú bežne nájdeme na tovare v obchodoch, mi ponúkol možnosť skĺbiť dizajnový prvok predstavujúci nákupné centrum s funkčnosťou, ktorú si vyžadujú všetci nadšenci cyklistiky“, vysvetlila Mária netradičný tvar cyklostojana.

Nové cyklostojany nájdete na dvoch miestach pred Auparkom Košice – pri hlavnom vchode z Námestia osloboditeľov a pri vchode z ulice Senný trh.

Všetky dôležité informácie si návštevníci košického Auparku nájdu na stránkach www.auparkkosice.sk alebo na www.facebook.com/aupark.kosice.

IMG_0518

 


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: NOVÉ CYKLOSTOJANY V TVARE CENOVEJ VISAČKY PRIBUDLI PRED AUPARK KOŠICE

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems