Nočný box v múzeu

| Pozvánky | 16. 5. 2016

Pozrieť sa v noci do 13 košických múzeí a galérií môžete 21. mája od 17:00. Téma šiesteho ročníka podporí oslavy titulu Európske mesto športu 2016. Čaká vás výstava venovaná histórii košického ženského basketbalu, streľba z luku, retro ralley autá či boxerský zápas.

Okrem rôznorodého programu v múzeách a galériách sa chystajú aj podujatia na Hlavnej ulici. Slávnostný sprievod povedú mažoretky, čím otvoria tento ročník. Od 17:00 si štafetu preberie podujatie Retro bike jazda, a to s pomocou návštevníkov. Stačí, ak si z domu prinesiete staré bicykle a preveziete sa s nimi po meste. Posledným lákadlom bude bedmintonová sieť natiahnutá pri Urbanovej veži, čím sa z priestoru medzi Spievajúcou fontánou a Dómom sv. Alžbety stane najväčšia bedmintonová zóna na Slovenku. Košická noc múzeí a galérií sa tento rok pokúsi zapísať do športových dejín – chce vytvoriť svetový rekord v hraní bedmintonu.

Noc múzeí a galérií trvá do polnoci. Aj tento rok  bude platiť do všetkých zúčastnených inštitúcií jednotné vstupné: dospelí 2 eurá a deti, študenti a ZŤP 1 €. Vstupenka platí na všetky atrakcie, preto bude potrebné si ju po zakúpení uschovať.

Marika Duffeková, Visit Košice

zajtrajsie-noviny-10x10cm


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nočný box v múzeu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems