Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom Kulturparku

| Tlačové centrum | 10. 5. 2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL,sa počas uplynulého víkendu zúčastnila na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom KULTURPARKU v rámci projektu Košice Európske mesto športu. Nemocnica zabezpečila zdravotnícku pomoc počas bohatého programu určenému rodinám s deťmi, ktorého súčasťou bola v druhý májový víkend už tradične oslava Dňa matiek.

Foto 3

SPORT&FAMILY DAY je rodinne zameraný projekt s ambíciou stať sa vysnívaným miestom návštev detí, mládeže, ale aj celých rodín. Programom a dramaturgiou prispôsobenou jednotlivým skupinám zahŕňa všetky vekové kategórie. Podľa veku a typu zábavy bola výstava rozdelená na pocitovú (workshopy) a veľtržnú časť. Deti aj rodičia si určite prišli na svoje a všetko, čo hľadali v rámci detského sveta, spoločných rodinných športových, ale aj mimo športových aktivít našli práve tu. Súčasťou bohatého programu boli aj autogramiády známych športovcov, hercov a spevákov. Sprievodným programom boli hudobné vystúpenia.„Som veľmi rád, že som sa mohol zúčastniť a pomáhať na takejto skvelej, rodinnej akcii. Síce sme mali prípady, kedy sme museli poskytovať zdravotnú starostlivosť, ale našťastie nedošlo k príliš závažným problémom a deti spolu s rodičmi si mohli naplno vychutnávať skvelú atmosféru, ktorá tam po celý deň vládla,“ uviedol Viktor Marga, záchranár Centrálneho príjmu Nemocnice Košice-Šaca.

Foto 1

Mesto Košice ako druhé najväčšie mesto na Slovensku z hľadiska sídelnej štruktúry Slovenskej republiky je definované ako centrum nadregionálneho významu.„V roku 2013 mesto Košice získalo titul Európskeho hlavného mesta kultúry. Na tento projekt úspešne nadväzuje aj v roku 2016, kedy sa stáva Európskym  mestom športu. Aj na základe týchto skutočností sme sa rozhodli projekt  1. ročníka SPORT & FAMILY DAY zorganizovať práve v Košiciach. Našim prioritným cieľom pri navrhovaní takéhoto podujatia je, v čo najväčšej miere stotožniť sa s potrebami a záujmami detí a rodiny. Víziou projektu je vytvoriť novú celoslovenskú tradíciu v spojení športu a rodiny, každoročne sa opakujúceho podujatia s mediálnou podporou,“ uviedli organizátori.

Foto: Sport&Family

Foto 2


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom Kulturparku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems